Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní desku pro Intel core i3 coffee lake

Ahoj.
Chci postavit PC pro rodiče, kteří sleduji internet - maximálně přehrávání videa.
Procesor bych chtěl od Intelu i3, ale nevím jakou základní desku pro základní práci na PC, zda stačí zvolit ty nejlevnější s chipsetem H310 připadne B260 nebo pro tento procesor rovnou Z370?
Dále PC bude osazen párem 2x4gb ram a ssd disk. Grafickou kartu kupovat nehodlám.
Děkuji za rady
Pavel

Děkuji za info.
Šlo mi hlavně o to, abych nekoupil nejlevnější desku, která by snižovala vykon i3 8100, deska by měla mít urcite HDMI, USB - C výhodou.
Instaloval jsem PC naposledy před 3 lety, porad lze uplatit instalaci win přes boot USB přes program rufus? Nebo se to ted řeší jinak? Jdou na to nainstalovat win7? Někde jsem cetl ze nejde, ze chtějí win10, co je na tom pravda?

Jdou na to nainstalovat win7?

instalace nejspíš skončí první obrazovkou, protože nepůjde ovládat usb klávesnice a myš. funkčnost ps2 nevím, snad jo.

rodičům bych se díval po mini-itx desce a přiměřeně malé bedně, která nezavazí.

abych nekoupil nejlevnější desku, která by snižovala vykon i3 8100

největší výkon ubírá stupidní bezcenný antivir.

si nějak nerozumíme.
- tazatel tam chce dát win7,
- o integrovaném antiviru (antimalware) ve windows tazatelé nic neví, proto ho nechávají na pokoji - to je ideální stav.

proto zmiňuju brzdu antivir, a ne brzdu doplněk windows.
ten integrovaný zpomaluje jen při startu os. až ho mrchosoft zdokonalí k obvyklé nepoužitelnosti, pak ho začnu házet do kategorie hnojů k ostatním komerčním výrobkům.

s tím využíváním gpu není ms ani jediný, ani první. ale já o win10 nějak nestojím.

PS2 pujdou, a zkusenost spis je ze i ty USB ktere jsou jen 2.0. Ne 3.0 - 3.1 porty. Ale pokud nebude v instalacce integrovany ovladac pro SATA radic, skonci to nejpravdepodobneji na nem, co jsem tak poruznu zkousel W7 instalacku na ruznych novejsich chcipsetech. Je to obvykle resitelne pridanim ovladace, nemam tucha jestli u tohohle konkretniho chipsetu.

Děkuji za reakce.
Antivirus nepoužívám cca 2 roky, ztotožňuji se s názorem, ze akorat zpomalují systém.
Když jsem dělal prvně instalaci přes usb win7, tak jediný problém byl v tom ze instalace nesla provést přes rozhraní USB 3.0 ale pouze přes USB 2.0. Uvidíme zda to načte ovladače, připadne zkusím instalaci po staru přes mechaniku. Ps2 klávesnici jeste doma mam?
O menší bedne a desce jsem taky přemýšlel, ale říkám si, jestli kvůli chlazení nebo přístupu neni lepší klasicky Case?