Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Help me?????Bios

Zdar lidi,potřebuji radu.Po zapnutí počítače se nemůžu dostat do Biosu,černý monitor a nic nereaguje.Potřeboval bych nainstaloval windows,ale nevím jak dál,když mi nejde bios.Poradí mi někdo jak z toho ven????

Riesi sa to tu denne (nezaskodi najprv trochu hladat, nech tu nie sme jak papagaji).
1. Zistit co je zle
2. opravit, prip. vymenit vadny komponent

Bod 1. sa riesi odpojenim vsetkeho nepotrebneho (disky, dodatocne karty apod), skontrolovanim ze si zapojil aj vsetky dodatocne napajacie konektory (zakl.doska, grafika), clear CMOS (vybrat knoflikbaterku na minutu pri uplne vypnutom PC z 230V). Pripojit speaker, ak pipa tak si vsimat ze ako pipa. Skontrolovat navod k zakl.doske tykajuci sa prepojok na doske skontrolovat ci su OK. Skontrolovat ze mas v konektore "CPU Fan" zapojeny nejaky vetrak (niektore dosky to vyzaduju).
Ak nic vyssie nepomoze tak nastava skusenie ineho zdroja a inej zakl.dosky.

P.S. a skontrolovat ze mas monitor pripojeny a zapnuty a ak ma grafika viac vystupov tak skusit obe. Odpojit vsetky ostatne zariadenia z grafickej karty (ak mas pripojenu napr. uz aj TV do grafiky tak odpojit, nechat len monitor).