Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč jsou zdroje DELL tak tichounké a ostatní řvou jako kráva?

Proč jsou zdroje DELL tak tichounké a ostatní řvou jako kráva? Zajímá mě toto proto, že hledám tichý zdroj. Eurocase, Evolveo, Corsair atd. Toto vše řve oproti DELLu jako hrom. Máte někdo potuchy nebo názor, proč tomu tak je? Dnes jsem měla možnost u kamaráda poslechnout nové zdroje za asi 500 až 700,- Kč a byla to hrůza. Nejvýkonější měl 480W. Byla to hrůza oproti starému Optiplexu Tower, který v podstatě není vůbec slyšet ale ventilátor jede neustále. U toho optiplexu slyším tichoulinké vrzání hard disku ale nikoliv zdroj. Kde je zakopaný pes?

Neni to pravda, ve vykonnych dellackych pracovnich masinach nejsou tak tiche zdroje, nejde to. Jakmile je tam potreba dodavat velky proud tak se to musi chladit, vetrak teda jede rychleji a je to slyset.
Jinak ale Dell pouziva optimalizovane zdroje na vykon jejich pocitacu, takze se s tim da pracovat. U montovanych sestav je to o vyberu, ja treba nemam problem se zdrojem a neslysim ho, ale nestal 700 Kc.

Třeba tak hučel větrák na chladiči procesoru. Zdroje s nízkou zátěží (přehrávání filmů, internet) jsou většinou tiché všechny, ale jak dostanou hodně zabrat (náročné hry, rendering apod.) tak se otáčky ventilátoru zvýší. Viz. Redmarx.

Jestli ti můžu poradit, vyhni se obloukem značce EVOLVEO nebo to zapni až na Nový rok. To už i Eurocase je menší zlo.

No jo no. Touchwood zase jede. :-D Já na svůj kancl počítač potřebuji co nejlevnější a nejtižší zdroj. Nehraji hry ani nestříhám video. A kupovat nějakou deltu do kancl kompu teda rozdodně nemíním. :-D:-D Problém je ten, že výběr je komplikovaný. Co jeden řekne, že je tichý zdroj tak pro mě to řve. Zdroje bez ventilátoru stojí asi tolik kolik stojí celý můj počítač. A teď otázka. Můj počítač nebude potřebovat více jak 200W. Možná, že ani to ne. Co se stane, když si od kamaráda vemu nějaký zdroj 500W a vyndám z něho ventilátor?

Netuším, co ti přeletělo přes nos, nicméně opakuji, že srovnávat srajdy s deltou je jako srovnávat Trabanta s Porsche, a tím není myšleno, že si máš koupit Deltu potažmo Porsche (což je čistě tvůj myšlenkový konstrukt, o kterém já nic nevím, tím spíše, že jsi nahodila nějakou otázku, která toto vůbec žádným způsobem nebere v potaz). Tak prosím, reaguj k věci a poznámky ad hominem si nech od cesty.

K tvému dalšímu dotazu: 1. nemáš padesátku, tudíž do zdroje lézt nesmíš. 2. odstraněním chlazení ten zdroj zničíš, pokud to není (opět drahý) semipasivní model. 3. pokud chceš tichý zdroj, nejjednodušší cesta je přes kombo PicoPSU a externí notebookový zdroj - tam jsou bezpečná napětí a nehrozí, že amatérským zásahem zabiješ sebe, nebo někoho poblíž, potažmo způsobíš požár.

A poslední věc: za kvalitu se prostě platí. Nečekej, že ti někdo z Číny bude za pár set korun (včetně své marže, marže výrobce a dopravce) vozit kvalitní elektroniku. Tak to prostě je, že když chceš nadstandard, tak jej taky musíš zaplatit.