Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopočítávání pixelů u fotek

Zdravím,

můj mobil má dle dostupných informací 18Mpx foťák, ale všechny aplikace na zjišťování hardwaru uvádí, že foťák je 13Mpx, takže se těch 5 MPx dopočítává.
Zkoušel jsem udělat pár testovacích fotek s rozlišením 13 Mpx a 18 Mpx a dle porovnávání jsem došel k tomu, že ty dopočítané fotky jsou o maličko ostřejší, takže zřejmě kvalitnější.

Proč se tohle vůbec dělá místo toho, aby se tam dal 18Mpx čip? Prý u více Mpx čipu vzniká na fotkách větší šum, jak to?

Dávají se i do klasických kompaktů čipy s menším rozlišení? Pokud ano, jde to nějak poznat?

maličko ostřejší, takže zřejmě kvalitnější

Kvalitnější určitě ne. Vyšší ostrost bude jenom zdánlivá, vyhnaná postprocessingem.

Proč se tohle vůbec dělá

Protože lidé mají zkreslenou představu, že vyšší číslo znamená kvalitnější fotky.