Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce z 12V na 5V

Redukce seženu ale všude mají jen ty kabelovy ohyzdy. V příloze je obrázek který je podobný jako ta redukce kterou sháním. Kdysi jsem ji někde viděla ale nevím kde ji sehnat. Na jednom konci dírky a na druhym dráty. Klasicky se to zasunulo do 12V konektoru systémovyho větráku na základní desce a výstup byl 5V. Nevíte kde to sehnat? Nikde to nenacházím. Ani na Krup ani na GM Electronic. A nevím jak to hledat protože nevím jak je to pojmenováno.

Protože chci do toho konektoru připojit 12V ventilátor. Ten na 12V hučí ale na 5V jede neslyšně a krásně. A kabelovou redukci nechci protože mám skleněný bok skříně a ono by to nebylo hezky. Já vím, že Vy chlapi se na to díváte jinak, na ten design, tak se mi nemusíš hned smát nebo házet kameny na moji hlavu. :-[ :-)

jen technická: že se větrák "podvoltovaný" na 5V rozjede dnes ještě neznamená, že se rozjede za pár měsíců. Navíc pokud ti stačí "vánek" co produkuje na 5V, tak velmi pravděpodobně není potřeba ventilátor vůbec. A jak to vypadá, to mě osobně vůbec nezajímá. Počítač je nástroj pro práci.

Kouzelna formulka - PWM regulace. Ridit vetrak napetim je blbost, z principu. Pokud uz to chcete, ta step-down DC/DC menic ktery bude vypadat nejak takhle: https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-LM2596-DC-DC-Step-Down-Adjustable-Power-Supply-Module-INPUT-40V-Output-DC-1/1764724148.html

- moznost 2 je dat do serie s ventilatorem odpor, blbost ale k nekterym se takove "redukce" dodavaji. Kousek kabliku, 2 konektory

- moznost 3 je redukce z Molex konektoru ktera si veme rozdil mezi +5 a +12V, vysledek je prasacky vyrobenych 7V, funguje to, nedelal bych to.

Redukce seženu ale všude mají jen ty kabelovy ohyzdy

Co znamená "Systémový větrák"? Snad nechceš dát ten ventilátor ze zdroje za pár korun na 5V stabilně.
Mám pocit, že vymýšlíš totální kraviny. To chceš snad nějakou redukci bez kabelu či co???
Místo kupování redukce a placení poštovného, kup raději kvalitní zdroj a máš po problému.

https://www.alza.cz/kabel-napajeci-redukce-akasa-4-pin-psu-molex-d102640.htm
https://www.tsbohemia.cz/aimaxx-envicooler-silencer-adapter-pro-dalsi-sni_d167540.html
https://www.tsbohemia.cz/komponenty-chladice-a-ventilatory-prislusenstvi-regulatory-otacek_c25589.html