Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradte procesor do htpc

Mám požiadavku aby CPU stačil real time nahrávať filmy do divx,alebo xvid v rozlišení 768 X 576 25fps pri bitrate okolo 1000 kbps.. Momentálne mám atlon XP 2600+. Ten toto dokáže stíhať iba pri 1/2 PAL (teda 384 X 288). Dík.

Existují tv karty které mají přímo hardwarovou podporu mpeg2 čili pak na rychlosti procesoru nezáleží. Film se na disk ukládá rovnou komprimovaný ve velice dobré kvalitě. Pozná se to asi nejjednodušší podle toho že karty mají podporu Windows XP Media Center Edition třeba tuhle http://www.hauppauge.com/site/products/data_pvr150. html sem instaloval. Pouvažuj o tom.