Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorú MB?

Poradíte s výberom MB medzi:

MSI B250 Mortar
MSI B250 PC Mate

z hľadiska požiadavky na prácu s multimédiami (najmä konverzia a strih videa), grafickými editormi a hrami (požiadavky sú uvedené v poradí podľa dôležitosti)?

Ostatné komponenty: Intel Core i7-7700, grafika GTX 1060 6GT OVC1, RAM 2x 4GB, Case PC Gladius M35, SSD 250 GB M.2, HDD WD 1 TB

Je z hľadiska uvedených potrieb medzi uvedenými základnými doskami nejaký dôležitý rozdiel? Prípadne navrhujete nejakú inú MB?

Díky

Načo odpovedáš, keď si nepochopil otázku? Konektory si spočítať viem ale dotaz znel inak.
A potom, som uživateľ a nie odborník na IT.
Kopec ľudí vie poradiť na základe toho, že s daným HW má skúsenosti a pozná z praxe veci, ktoré laik nemá šancu zo špecifikácií zistiť.

- Kdybych musel volit jedn model z tech dvoun, priklonil bych se k verzi mATX [MORTAR].
* Kde ma 6 o proti 3 AUDIO konektou + ze dva FAN konektry navic, Mate ma tusim zaso o jedno USB navic..

- Jinak jde o ten identicky 'Chipset', kde jsou v tomto smeru identické.

Ďakujem,

šlo mi o to, či môže byť nejaký rozdiel medzi týmito doskami vzhľadom na lepšiu určenosť pre požadované úlohy, napr že Mortar je lepšia pre hry a Mate pre multimédiá.
Alebo je to len o počtoch konektorov, ktoré môžem pre dané účely u jednej či druhej dosky použiť?
Alebo napr či kvalita a spoľahlivosť nemôže byť odlišná napr rozmerovým zmenšením Mortaru a pod.

- ATX nebo mATX je prakticky to samé, ATX ma kuprikladu jen jeden PCIexpress navic.

Alebo napr či kvalita a spoľahlivosť nemôže byť odlišná napr rozmerovým zmenšením Mortaru a pod.

- Maji stejny 'chipset' (stejné omezeni, stejny pocet pci linek, stejna podpora technologii etc), tak ten rozdil bude vzdy minimalni spise jen rozdilny v osazeném "Audio/LAN" chipu.