Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavit, aby Trackpad ignoroval dotyky pri psani (na Apple)

Ahoj lidi, Dell notebooky maji v nastavení funkci Palmcheck, ktera funguje,že nějak dočasně deaktivuje klikání touchpadu, když se piše text na klávesnici (důlezité když je touchpad nastaven s "Tap to click") a možná i pohyb kurzor. Což zamezí nechteným překlepům, presunum kurzoru při psaní, kdy omylem při doteku touchpadu se registruje i kliknutí

Existuje něco takového i v OS na Apple noteboocich?Vazne kvuli tomu nechci vypinat funkci Tap to click, jinak bych skoncil s znicenymi klouby u ruky , jako u kazdeho touchpadu bez fyzickych tlacitek.

ten checkbox je v system preferences len do macos yosemite,vo vyšších verziách už ten checkbox neprítomný a malo by to byť systémom aktivované defaultne interne,pokial to nefunguje,pozri na supporte systémové updaty pre Tvoju konkrétnu verziu macos,alebo vyskúšaj miniprogram BetterTouchTool od folivora.ai.....