Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno obnovení ntb - win8.1

Zdravim.

musel jsem vypnout ntb na tvrdo, avšak už to nechce moc rozdejchat.

Mám vytvořenou bitovou kopii disku i na CD vypalenej čistej windows 8 (k ntb os byl, s kodem není problém).

Nechce mě top pustit ani do nouzovýho režimu - když jsem ho dal normálně zapnout, tak psal nějaký probíhání diagnostika a potom nějaký opravování chyb.

- nechal jsem ho přes noc se snažit, ráno tam byly možnosti: Bitová obnova, tovární nastavení a sputit nouzový režim, ale když něco zvolím, tak zamrzne modrá obrazovka a nic se neděje.
- ať zkouším dát obnovení z CD nebo z externího disku, tak prostě nic nevidí a píše ať vložím OS a zmáčknu libovolnou klávesu.

Prosím o radu, jak má být nastaven bios, abych to mohl nějakým způsobem obnovit? jedno jakým ?

je možné, že tím tvrdým vypnutím (podržení zapínacího tlačítka) jsem něco oddělal ? Zkoušel jsem sputit Linux - zkušební verzi a ta šla v pohodě, ale to jde i bez disku.

Acer aspire v3-571g

Poradí někdo co s tím ?

děkuji

nabootovat z instalačního dvd/flashky windows, po první obrazovce přerušit stiskem ctrl+f10 -> objeví se okno s příkazovým řádkem cmd.exe
odtamtud spustit kontrolu disku c:

chkdsk /?

(v instalační konzoli má možná trochu jiné parametry než pod win)

edit: "partition acer" - no comment a končím.