Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IT sítě

Dobrý den, mám dotaz, potřebuji zjistit jestli existuje firewall s routerem a telefonem dohromady ?
Nebo obecně nemám zkušenosti s telefonem a internetem jak to je.... (představa-máš udělat rozlohu sítě ve firmě nebo v domácnosti a má tam být i pevná linka i firewall dá se to spojit a udělat to v jednom ?

Díky za pomoc

Co má společného telefon a Firewall?
Pokud myslíš klasickou telefonní linku a ADSL internet, pak se to rozděluje splitterem (pasmova propust) před modemem na telefonni signal a data, takže telefon neřešíš a zbytek sítě je za firewallem
Pokud máš internet a IP telefon, pak je IP telefon jen další zařízení připojené v síti komunikující na určeném portu s VoIP ústřednou a řešíš telefon jako např. jiný počítač (je za firewallem).