Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Macbook - USB-C přenos obrazu

Dobrý den,
mám dotaz ohledně přenosu obrazu z macbooku USB-C na monitor s USB-C.
Chci si pořídit monitor k macbooku a zvažuji koupi monitoru se vstupem USB-C a mám dotaz ohledně toho, jestli stačí koupit jakýkoliv kabel s USB-C/USB-C nebo musí být něčím specifický apod., snad mě pochopíte.
Děkuji za rady.

ale fuj.

Nazibook musí mít v USB-C konektoru vyvedený Thunderbolt, abys mohl jednoduše připojit monitor bez škubání a lagů (a bez USB převodníku, alias grafické karty).

Více zde: https://jablickar.cz/konektor-neni-to-stejne-jako-rozhrani-aneb-usb-c-a-thunderbolt-3/

edit: teoreticky bys tam měl mít DP, který z toho můžeš vytáhnout nějakou "dokovací" krabicí a následně připojit běžný monitor s DP.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/5/17/11691842/usb-c-hub-mini-displayport

O hubu jsem taky uvažoval, ale napadlo mě jestli se rovnou nevyplatí koupit monitor, který má také USB-C a přenést to jedním kabelem, abych nemusel mít milion redukcí.
Mám Macbook (nazibook) Pro 13" 2017 s touchbarem. Myslím že má 2xUSB-C a 2xThunderbol3 port.
Takže pro plynulý provoz bych měl pořídit TB3 kabel ?