Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé ovládání youtube ve Firefox

Dobrý den.
Používám ve Windows 10 Firefox ESR 52.7.3 (32bit) a přehrávač youtube používá HTML5. S doplňky ve FF to nepřeháním.

Poslední dobou mám stále výraznější problémy s odezvou ovládání přehrávače. To, že po spuštění videa nějakou dobu trvá, než naskočí ostatní prvky kolem přehrávače jsem si už zvykl, ale to, že po kliknutí na tlačítko přehrávání trvá cca 5 sekund než se video zastaví nebo znovu spustí mi docela vadí. Nejsou neobvyklé ani případy, kdy video nejde zastavit a hraje dál třeba i minutu než se zastaví. Další variantou je, že ani nejde při přehrávání zavřít křížkem okno. Občas mám pocit, že přehrávač si žije jakoby vlastním životem a já ho v tom jen obtěžuji.

Breberky na PC nemám a HW snad taky není úplně to nejhorší (Intel Core i5-750, SSD, 16GB RAM), co může být.

Dá se s tím něco udělat? Používám AdBlock a Privacy Badger, ale jejich zakázání pro youtube nic nezměnilo.

Zkoušel jsi verze Firefox 57 a vyšší? Je znatelně rychlejší.
Ta "pomalost" je stejná i v nouzovém režimu Firefoxu? Nouzák = Podrž Shift při spouštění ukončeného FF. Dále zkus vypnout antivirák (pokud používáš). Ono to tvoje zpomalení spíše vypadá na nějaké souběžně běžící procesy (zkontroluj při tom zpomalení Správce úloh - Procesy - vytížení CPU jednotlivými procesy) - pokud to vůbec půjde.

Eventuálně si zkus udělat nový profil Firefoxu (když to nepomůže, lehce jej smažeš).

Používám jen ESR. Raději používám co už je stabilní a testování nechávám na jiných.

Nouzový režim jsem vyzkoušel. Odezvy byly o něco rychlejší, ale při obnově zpět do normálního režimu jsem přišel o všechny doplňky. Uložené hesla a záložky naštěstí zůstaly. Na ploše vznikl adresář Původní data aplikace Firefox. Je nějaký způsob, jak z něho dostat doplňky zpět do původního stavu? Bohužel jsem si trouba neudělal předtím zálohu.

Vzhledem k rychlejším odezvám v nouzovém režimu tipuji, že přece jen AdBlock a Privacy Badger i při vypnutí pro youtube to ovládání nějak brzdí. Jenže já reklamy nerad ...
Video u kterého mi to obládání úplně přestalo fungovat a nešlo zavřít ani panel s ním bylo toto. I když to je asi blbost, tak to ovládání je u některých videí s lepší odezvou a u některých s horší. Jestli to je náhoda nebo skutečně konkrétním videem netuším.

Antivir nepoužívám (mimo defender), používám místo toho Malwarebytes, adwcleaner a snažím se k tomu přidat hlavu.
CPU při přehrávání nejvíc vytěžuje právě FF. Procesor je až na 33%. V nouzovém stavu to kleslo o cca 5%.

Novým profilem přijdu ale o všechny nastavení, stejně jak se to stalo u nouzového režimu, ne?

Ty jsi nevypnul nouzový režim (tam stačí prostě Firefox jenom zavřít), ale ty jsi stiskl tlačítko OBNOVA FIREFOXU... a tím sis přidělal další práci. Původní data jsou v té složce na Ploše.

V tom obnoveném Firefoxu ti to funguje nebo nefunguje?

Novým profilem vytvoříš profil, který je nezávislý na tom původním (ten zůstane nedotčený).
Nejdříve zkus ten nový profil.

Jo, je to tak. Tyhle hrátky s profily a nouzovým režimem se mi i v minulosti nedařily. Asi to je rukama.
Profil už mám obnovený, nakopíroval jsem všechno zpět ze zálohy na Ploše do stávajícího profilu %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\ a vrátilo se to do původního stavu včetně doplňků.

V novém profilu po firefox.exe -P to reaguje rychleji. To ale znamená přijít o všechny nastavení. Když jsem se vrátil k původnímu profilu, tak se zdá, že to po smazání historie a mezipaměti reaguje rychleji. Snad to tak vydrží.