Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý výkon poměrně silných komponentů ?!

Zdravím všechny kolemjdoucí,

Mám zde jeden problém a už mi docházejí možnosti. Nedávno jsem si koupil úplně novou PC sestavu a až do dneška mi jela více méně bez problémů.
Dnes jsem si spustil celkem nenáročnou hru a světe div se sekala se jako čert. Zde vám vkládám výsledek mého benchmarku : http://www.userbenchmark.com/UserRun/8491448
Více méně to vyšlo takto UserBenchmarks: Game 35%, Desk 41%, Work 25%
CPU: Intel Core i5-8600K - 29.5%
GPU: Nvidia GTX 1060-6GB - 54.6%
SSD: Samsung 850 Evo 250GB - 88.6%
HDD: WD Blue 2TB (2015) - 73.1%
RAM: Unknown DDR4 2400 2OZ 2x8GB - 41%
MBD: MSI Z370 TOMAHAWK (MS-7B47)

Potřeboval bych poradit jak zvýšit jejich výkon konkrétně CPU a GPU. Pro informaci nové drivery tam jsou a opotřebením to také nebude.
Moc děkuji za jakékoliv rady a porady. Nejsem expert na PC ale za lajka se také nepovažuji.
Přeji příjemný den 8-)

- Jaky pouzivas Windows ?

[TiP] ~Windows 10 ma funkci "Game DVR", kteroy vyvolas ve hres stiskem klaves [WIN+G] a nasledovne aktivuj [Gamme Mode].
- V nekterych hrach to muze 'ZLEPSIT' chod nebo pridat na FPS (ale bavime se radkove o 5FPS), ale nas zajima hlavne to, ze po aktivaci se bude Windows 10 chtit pokusit priradit co nejvice vykonu, (dezaktivuje AV a jiné "chody|sluzby" v pozadi a podobne), takle kdyz pojede hra najednou bez sekani muze jit o 'SW' optimizaci.
* V opacném pripade Game DVR zakaz uplne.

[82130-game-dvr-png]

hru a světe div se sekala se jako čert.

- SEKAT je hodne obecne, kolik FPS (frames/s) ?
PS : Pak klasika : Aktualizace ovladacu, teploty, mrknou skodnout, nebo viz KOZAKL vyse zaplneny disku a podobne.

Tady by se hodilo znát výsledky testú / benchmarků (a vjednotlivých oblastech jako GPU, DISK, apod) před zpomalením. Chtělo by to znát aspoň od oka subjektivní popis, co je pomalejší. Takhle to bude o to těžší:

Ale univarzální pravidla:
neběží něco navíc (cpu load)
neběží komponenty pomalu (z důvodu teplot nebo z důvodu nastaveného šetření / zákazu turba apo, tdp Down, speed shift, performance mode apod)
neběží to přes nějaká pomalé API (například softwarový rendering her místo Opengl, jinačí enkodder videa v případě broadcastu)
není nastavena vyšší složitost (detailů her) a nebo uroveň kvalitu v nastavení samotného driveru.
-vadné zapojení kabelu/ kontaktů komponent
-využívá hra internet?