Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zlevnění sestavy

Zdravím, dala by se tato sestava zlevnit zhoršením komponentů bez větší ztráty výkonu, nebo koupením stejných komponentů na jiné stránce za nižší cenu? Díky za odpovědi.

Řešení:

Spíš bych naopak přitlačil finance a koupil lepší zdroj. Třebas jen 450W, ale kvalitnější. On totiž trochu dobrej 500W zdroj nestojí litr, ale tak o pětikilo víc. Za tisícovku nekoupíš ani slušnej 400W model.
Na zbytku sestavy už se ušetřit nedá, když jsi tam narval už to nejlevnější. Leda vypustit monitor a koupit klávesnici za 150 Kč.

Zdroj OK
Grafika - nevím, nemám přehled
Monitor - budeš na to čučet, dnes už bych TN panel nebral, ale raději IPS (otázka preferencí)

Vypusť ten větrák, v bedna dva už máš, ty budou stačit. Klávesnici taky zvaž, zda potřebuješ nutně podsvícenej cirkus od Geniusu. Do začátku si vystačíš s něčím obyčejným za dvě kila a budeš mít hned pár stovek na lepší monitor. Svýmu synkovi jsem koupil tento
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monitor-24/194681/produkt
a nestěžuje si. Obraz parádní a stojí skoro stejný prachy. Na odezvu se nedívej, tu mají dnes všechny monitory vyhovující a stejně si tam každej výrobce naměří tolik, kolik potřebuješ. Tyto údaje mají nějakou vypovídající hodnotu až u dražších monitorů, u těch levných je to nepodstatný.

Spíš bych naopak přitlačil finance a koupil lepší zdroj. Třebas jen 450W, ale kvalitnější. On totiž trochu dobrej 500W zdroj nestojí litr, ale tak o pětikilo víc. Za tisícovku nekoupíš ani slušnej 400W model.
Na zbytku sestavy už se ušetřit nedá, když jsi tam narval už to nejlevnější. Leda vypustit monitor a koupit klávesnici za 150 Kč.

Ok, díky za radu ke zdroji. Nahradil jsem zdroj za tenhle (dá se to? vím jen že seasonic dělá kvalitní zdroje), dal jsem tam o něco levnější monitor a grafickou kartu jsem nahradil za tuto, je o jen o málo větší a v podstatě skoro stejná (nebo ne?), ale o dost levnější (sice ji nemají na skladě ale PC se bude objednávat asi za týden tak to snad dodají), víc ořezat už se to asi nedá no.

Zdroj OK
Grafika - nevím, nemám přehled
Monitor - budeš na to čučet, dnes už bych TN panel nebral, ale raději IPS (otázka preferencí)

Vypusť ten větrák, v bedna dva už máš, ty budou stačit. Klávesnici taky zvaž, zda potřebuješ nutně podsvícenej cirkus od Geniusu. Do začátku si vystačíš s něčím obyčejným za dvě kila a budeš mít hned pár stovek na lepší monitor. Svýmu synkovi jsem koupil tento
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monitor-24/194681/produkt
a nestěžuje si. Obraz parádní a stojí skoro stejný prachy. Na odezvu se nedívej, tu mají dnes všechny monitory vyhovující a stejně si tam každej výrobce naměří tolik, kolik potřebuješ. Tyto údaje mají nějakou vypovídající hodnotu až u dražších monitorů, u těch levných je to nepodstatný.

Větrák tam mám kvůli tomu, že chci procesor přetaktovat na 3,7 GHz a nebyl jsem si jistý, jestli to ty 2 větráky zvládnou všechno uchladit (a na té stovce stejně nezáleží). Tu klávesnici taky nepotřebuju, asi tam nakonec hodím nějakou obyčejnou. A od monitoru za takovou cenu očekávám snad jen to, že mi o nesežere oči, ale jestli je ten samsung dobrej, tak proč nepřiplatit pár stovek. Díky za rady.