Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač stále zamrzá

Ahoj mám problém s pc: AMD Athon 64 X2 3800+ 939,Msi K8N Neo4 Platinum,4GB RAM Kingston DDR,120GB HDD,Windows 10 Home,7600GT 256MB,400W Zdroj.

Je to nedávno co jsem pc aktualizoval na verzi Windows 10 1709 a doinstaloval zbytek driverů.Pc fungovalo pak jsem ho zapnul po 14 dnech a neustále zobrazuje WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR,IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Problém je v tom že pc chce načíst systém a než se stihne načíst plocha tak se sekne a HDD LED přestane blikat.Následně potom se zobrazí 1 z těchto chyb nebo zůstane zaseklej dokud nezmáčku restartovací tlačítko.

Zkoušel jsem úplně všechno: Bod obnovení,Předchozí build,Opravu spouštění(vždy napíše že se oprava nepovedla).Nechce se mi znova instalovat systém protože už jsem tam přesunul nějaký svoje data.

Bios je v default nastavení a nic jsem netaktoval.

zastaralý hw, shitset nforce4 bez podpory, na tom w10.
to byla původně čistá instalace w10, nebo další z tisíců nekompatibilních upgrade w7-> w10?

co se ti nechce je úplně fuk, tys to do toho stavu dostal:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

mít data naprasená na systémovém disku je nonsens. zbav se jich někam pryč, protože ta instalace přijde zformátovat.

- Mimo ostatni odpovedi, zkus jiny 'PORT' i kabel [SATA].
* Jestli jsi neco nastavoval v prostredi BIOS, tak mu zadej "Restart Default" (udelej to pro jistotu i tak)

- V nouzovém rezimu jsi to skousel ?
- S jednou [RAM] (zapojen jen 1X modul) to dela to samé ?
* Jinak ty problémy dosli jak,po instalaci ovladacu ? Ty by sli popripade odstranit pomoci LIVE nastroju z CD nebo USB flasky.

Ani sa nesnaž to nejako opravovať a rovno to celé vyhoď. Kedysi som mal presne túto dosku, ale týkalo sa to aj iných dosiek s tymto nforce cipsetom. Všetky dosky s tým cipsetom postupne kapali jak muchy postriekané biolitom. Tiez mi takto vselijako blbla doska nez nakoniec uplne skapala. Su to uz predsmrtne krce, a nic s tym aj tak neurobis. Dost sa to vtedy aj rozoberalo na roznych forach, ked popatras na nete tak urcite dake info najdes. Nestracaj s tym cas a zbav sa toho cim skor, nestoji to za tie nervy.

já nic jinýho nemám co bych použil namísto toho

- Tak si zezen aspon pouzitou desku na DDR3 a ti k ni poslu (daruju) klidne novy kit RAM 8Gb (2X4Gb) od Crucialu Balistic (mozna tu mam i naké 60Gb SSD od Kingstonu) a nakou starsi NVIDia@460 (1 nebo 2 Gb VRAM).
* Tak budes mit nejaky solidnejsi zaklad, alespon o proti tomu, co mas ted. Vermi, s komponenty "co zazili konika Semika jeste jako hribe" ti uz dlouho slouzit nebudou. Opravis jednu vec, poserou se ti dalsi dve .. i viz vyse, jestli jde HW tak je strata casu s instalaci