Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno z jednoho utp dva

Ahoj všem,
řeším tu docela velkej problém :-D mám ve zdi utp kterej mi vede od switche na půdě do routeru dolů do baráku a mám ho zasekanej sice je v husím krku ale všude je zastavený skříněmi a je v obvodových lištách. A potřebuji z něj udělat dva mohl bych to na obou koncích rozplést a nalisovat konektory po 4 žílách ale není na to nějaká elagantní rozdvojka kterou nacvaknu na každý konec ?? bydlím na vesnici a s 1giga nepočítám takže 100m bude stačit :-D.

Je něco na trhu hledal jsem ale nic sem nenašel.

když po tom kabelu potřebuješ tahat dvě nezávislé sítě, je na to spojka/rozbočka:
https://www.czc.cz/rozbocka-1-na-2-utp-cat-5e/45029/produkt/b30k85jro6hut97unkn74bhj32/diskuse
jestli potřebuješ jen víc portů, stačí přidat switch.

bydlím na vesnici a s 1giga nepočítám takže 100m bude stačit

ne přesně: jistěže nikdo nečeká, že na vesnici bude mít připojení nad 100mbit. ale ten gigabit se využije za routerem, pro spojení mezi domácími pc a nějakým tím nas.
ale podle tvého popisu vede kabel ještě před wan, čili to je poznámka bokem.