Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod z Apple na Android a Win

Zdravím všechny,

vím, že je tady většina zastánců Windows a Linuxu, takže mě napadlo, zda z vás někdo má zkušenost s přechodem z Mac OS na Win, protože již nějakou dobu zvažuji, že bych tento pro mě docela drastický přechod uskutečnil.
Na Mac OS a celkově ekosystému Apple (MacBook, iPad, iPhone, Apple Watch) jsem již nějakou dobu, přešel jsem, protože jsem chtěl zkusit něco nového a jednoduchost práce mě lákala, ovšem nyní mě celková spolupráce s ostatními nutí přejít na Windows či případně android z důvodu konektivity a lepší spolupráce.

Vím, že je to na nějaké hledání, ale v androidech a ntb s Win jsem docela ztracený, tak píši zde, zda byste mi pomohli najít ekvivalenty z "této strany barikády".

V současnosti mám
MacBook Pro 13" touchbar 256 GB SSD (16 GB RAM) - používám ho na programování, prezentace, klasické dokumenty a úpravu fotek/videí + e-maily
-> mám ho jako hlavní nástroj, pracuji na cestách a potřeboval bych něco lehkého a výkonného
iPad Pro 10.5" 256 GB + Apple Pencil - poznámky do školy, úprava fotek, e-maily, zábava, čtení
-> centrum "zábavy", vzdělání + připojení k MacBooku jako přídavný displej
iPhone X 64 GB - volání, sms, focení (náhrada kompaktu), sociální sítě
Apple Watch 3 series - Našel by se nějaký dobrý ekvivalent k nim?

Cenově bych to nechal otevřené. Jde mi jen o nahrazení těchto zařízení, pokud je to možné.

Děkuji za rady. :-)

S pozdravem
Flagman

IMHO nahrada za vrch, je "Surface PRO" + "PEN" /Surface Book 2 + "Microsoft Band" (jako nahrada za Watch)
PS : Z Apple sem na Win prechazel pred +- 2-3 rokama (ale slo o sluzebni material, az na nejaké perefireie jako Timelaps a Apple TV které vlastnim), ale zas takova hruza to nebyla, stejne jsem se paralelne s Windows potkaval..

Zkušenost nemám. Změna sekty je vždy bolestivá. Pokud dosud člověk nepolíbený Windows chce zažít jistou dávku utrpení, něchť tak učiní raději alternativně. Tzn. nejlépe si zapůjčit nějaký starší ležák notebook a dát šanci Win/Lin. Čas ukáže a prozradí více. Tohle se musí zažít a vytrpět.