Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak připojit TV 4K k PC ?

Ahoj, připojil jsem přes kabel (DisplayPort -> HDMI) TV 4K ke grafické kartě která je umí 4K, ale v PC mám v nabídce rozlišení max FULL HD. Může někdo poradit? Díky.

- Kdyz spojis TV s PC pres HDMI, co presne se deje ?
* I pres klasické HDMI ti to musi jit nastvit na 2160@24Hz, minimum pro 4K potrebujes [HDMI 1.4].

- Adaptery, konvertory, etc "DisplayPort -> HDMI 2.0", nekteré jsou jen [DisplayPort -> HDMI 1.x], ten ti nepojede a uz vubec né s tema kablama, kde na jednom konci mas [DP] a na druhém [HDMI] :-)
Kde nastavujes to rozliseni pro tvé PC ? Zkousel jsi vytvorit vlastni korespondujici rozliseni ?
* Tedy v pripade, ze pouzivas Adapter DP do HDMI.

- Osobne pouzivam converter od "Plugable" jsou podstatne levnejsi jak komercni verze za 3x tolik : DisplayPort do HDMI 2.0

***Active adapter enables you to connect a DisplayPort video output from your laptop or desktop PC to HDMI-equipped displays, HDTVs, and projectors
Supports resolutions up to 3840x2160 (4K) Ultra-HD @ 60Hz, 1080P@120Hz. Supports 8-channel LPCM and HBR audio up to 192kHz sample rate
AMD Eyefinity compatible. VESA (DisplayPort) certified. Compliant with VESA Dual-Mode DisplayPort 1.2, High Bit Rate 2 (HBR2), and HDMI 2.0 standards **

- Voilà, to jsou presne ty KABLE o kteych pisu vise, me snad nefungoval nikdy ani jeden, navic neni HDMI 2.0, kde max podporované rozliseni je 1080p, typuji HDMI 1.3.

nekteré jsou jen [DisplayPort -> HDMI 1.x], ten ti nepojede a uz vubec né s tema kablama, kde na jednom konci mas [DP] a na druhém [HDMI]

- Neni co resit, ty potrebujes normalni prevodnik, konvertor (nebo jak se to presne jmenuje) typu [DisplayPort na HDMI 2.0]
* S 1.4 budes omezen na 24Hz/Frames/s

A ještě budu potřebovat další kabel HDMI > HDMI, že?

- K tomu adapteru ?
- Jestli ano, tak zalezi, jaky HDMI kabel mas ted tomu ted, jestli [HDMI 1.4] tak ti 4K pojede, ale jen na 24Hz = 24FPS (frames/s), pro podporu 60Hz = 60FPS bys musel prikoupit kabel [HDMI 2.0] ano.

Zalezi, tak to nezyvejme "NORMY" které podporuji, jako standarty "EIA/CEA nebo CEC" , "HDMI 1.4 /HDMI 2.0b / 2.0a - HDR - Ultra HD 4K, 3D", "Ethernet"" co ja vim co jeste ..

PS : Kdyz uz teda tak, tak nepodporuje "High Speed HDMI" jen 4K@ 30Hz ? Nema to byt "High Speed HDMI Ethernet" (2.0–2.0b) nebo "Ultra High Speed HDMI " (2.1) ? Ale to u je 5K vyse , coz je zcela mimo téma ..