Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NB nenajde OS.

Dobrý den. Kamarád se údajně pokusil dát na NB Acer tovární nastavení, ale Bůh ví co s tím dělal. Po zapnutí se zjeví hláška viz. níže a chce to restart /Ctrl+Alt+Del. /
Do biosu se dostanu, ale nevím co dál. Prosím o radu. Děkuji.

An operating system wasn't found. Try disconnecting any drivers that don´t contain an operating system.

Snad je to dobře přeloženo.
Operační systém nebyl nalezen. Zkuste odpojit všechny ovladače, které neobsahují operační systém.

Možno stačí nastaviť boot priority, ale skôr bych povedal že to celé zmrvil. Snaď má dáta za zálohované. OS môžete stiahnuť zo stranok MS, resp. Toolku "media creation tool", ten vytvorí z USB klúča inštalačné médium OS, pak stačí nabootovat, a nainštalovať. Pred tým bych možno ešte cez diskpart odstranil oddiely a vytvoril je pri inštalácii nanovo.

Jaký je přesný typ toho notebooku? U většiny jde nastavit bootování po restartu stisknutím F12. Taky může být vadná mechanika nebo DVD. Zkus vytvořit bootovací USB.
Edit: Pokud se v BIOSU dostaneš na položku bootování, tak nahoře musí být mechanika. Někdy to jde tlačítky + nebo -.

Měl jsem podobnej problém s notebookem od kámoše.Byl to ASUS K55 měl jsem stejný problém.

Pohrál jsem si s biosem (pxe eprom,uefi boot) pak jsem to hodil do default nastavení bylo to v pohodě.Nevím jestli jsem to po tom defaultu upravoval nebo ne ale už to funguje.

Koukni se na krabici od Acera a zjisti Model nebo CPU,RAM,HDD,GRAFIKA ..
At se nějak chytíme a můžeme ti tady na poradně pomoct.