Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nvidia GK Přestala pracovad kod 43

Ahoj, včera jsem tu řešil problémy skrz SP1 ale ten druhý problém se tím nevyřešil. V Notebooku je gk GT740m, kdykoliv zapnu nějákou hru, tak chvíli běží a pak spadne. Někdy zmízí v pravo dole i ikonka jak Nvidie, tak Intel hd 4000 která je integrovaná. Ve správci zařízení se dozvím akorát že zařízení přestalo pracovat kod 43. Ovladače jsou aktualizované, zkoušel jsem jak na integrovanou tak na tu gt740m stahovat i starší verze ale problém pořád trvá. Někdy stačí NTB restartovat a vykřičník ve správci úloh zmizí a frčí to dál... Notebook je ASUS x550VB. Prosím o vaše rady. Díky moc přeji hezký den

Výrobce grafických čipů předává výrobci notebooků nikoli celou grafickou kartu, ale jen samotný čip, který výrobce notebooku "obalí" svým řešením a patřičně upraví ovladače. Proto nefunguje ovladač od nVidie.

Uvědom si, že ovladače neztrácejí časem na výkonu, a už vůbec ne na spolehlivosti (a o tu jde u notebooků především - alespoň na straně výrobce). A nové ovladače na starém HW nikdo ani netestuje, takže se mohou chovat nepředvídatelně.

Proto nefunguje ovladač od nVidie.

- Ale funguji.
*Tedy az na NTB co vysli pred rokem 2005, kde se pouzivali jiné chipsetové sady a IGP|APU fungovalo na jiném schématu, internim okruhu, ne tak jako dnes.

Uvědom si, že ovladače neztrácejí časem na výkonu, a už vůbec ne na spolehlivosti

- 5let stary ovladac a dnesni, bude rozdil vic jak poznatelny, mimo SW cast od opravy "chyb" a "bugs" az po kompatibiltu , ale samozrejme klidne pouzivej ovladac co vysel pred 5 rokama v pripade ze je to tva preference ..
* Navic ASUS dodava zpravidla ovladace jen 2 roky (dle podpory a typu), pak zda-li chce uzivatel novejsi, musi satahnout z oficialnich zdroju AMD|NV.

Někdy stačí NTB restartovat a vykřičník ve správci úloh zmizí a frčí to dál...

Just4Fun
- To je snad az typycké na problém, konflikt mezi ovladaci.
- Jak si na tom s ovladacem pro [CHIPSET] ?
* Muzes navstivit i stranku Intelu, v pripade ze nenajdes : https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

Promiň, ale v tomto případě s tebou snad poprvé nesouhlasím a musím souhlasit s Machrem55.

Je velký rozdíl v ovladačích pro notebook a stolní PC, kde jsou vyšší takty, protože karty pro klasické PC mají lepší chlazení. Někdy to fungovat může a někdy ne.
Tohle chování je jen důsledek špatně zvoleného ovladače. Pokud by byly ovladače nějak špatné nebo nekompatibilní, výrobce by určitě vydal novější verzi. Většinou na svých stránkách nechají poslední ovladač, se kterým není žádný problém a tudíž ho není nutné nějak upravovat.

výrobce by určitě vydal novější verzi. Většinou na svých stránkách nechají poslední ovladač, se kterým není žádný problém a tudíž ho není nutné nějak upravovat.

- Primo pro Asusu v SAV (nebo RMA jestli preferujes) pracuju jiz nekolik let, z mé praxe mohu rict, ze to tak neni, posledni neni ten posledni opraven nebo upraven (zpravidla jde jen o optimizaci bezpecnosti jak výkonu), ale nedodava se dalsi, protoze zpravidla ovladace se dodavaji jen do ukonceni supportu, coz jsou +- 2roky.

- V hodne pripadech, vem si nahodou nejaky model NTB co ma CHIP nvidia, stahni ho, bez na stranku NVIDIA stahni jejich ovladac a porovnej je, jsou IDENTICKE ? (z 70% si troufnu rict, ze jde o ten samy ovladac se stejnym podpisem)

- Ano, to muze.
* Ale podle tech vykricniku bych to spis tipoval na konflikt mezi ovladaci (stava se to zridka, ale nektery ovladac muze byt i poskozen, jako ze souborove).

- Jinak samotny NTB ktery vysel na Windows 8.1 ? By s Windows 10 problém mit nemel . Kompatibilni NTB Asus s operacnim systémem :
"Windows 10 Creators Update" (1703) : https://www.asus.com/event/2017/osupdate/
"Windows 10 Anniversary Update (" (1607) : https://www.asus.com/event/2016/osupdate/
* Samozrejme jsem otevren diskuzi :-p.

- Zkusit muzes, po nové instalaci Windows, neinstaluj z tvé strany nic (jen na zkousku), nech a sleduj samotny OS jak si poradi.
- Po instalaci navstiv "Nastaveni" kde v polozce "Aktualizace" a nasledovne "Vice nastaveni" zakrizkuj "Dostavat i dalsi UP pro dalsi postatni produkty Microsoft" (nebo nak tak by to melo byt cesky).
*Pak spust, nebo nech Windows Update aktualizovat NTB, behem aktualizace se muze i nekolikrat restartovat.

[TiP] ~ SW cast pro NTB, co mas na CD, nebo jsou dostupné na strankach ASUS zatim neinstaluj, az na touchpad jsou snad az :!: "neuzitecné a zbytecné" a jen ti budou v lepsim pripade spomalovat NTB.