Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem převodník z HDMI na dual DVI nebo DP (2560x1440x60)

Nevíte, jaký typ redukce je potřeba na převod signálu 2560x1440x60 ( asi 6Gbps) z HDMI na dual Link DVI nebo displayport? Problém je, že monitor přes HDMI toto rozlišení nepodporuje (ačkoli HDMI samotné to má zvládnout)
Jaký typ redukce je potřeba (napájení s /bez, aktivní / pasivní)? Jaká je cenová relace (do 200 Kč nebo kolem 1000Kč). Doslova Opačná redukce z miniDP na HDMI+DVI stojí kolem 150 Kč (ale umí pouze FHD)

Nepodporuje ho monitor pouze (Jako kdyby měl HDMI 1.2, což na wikipedii je poslední verze neumějící tento režim ). Zkoušeno na mnoho PC (reprezentativní vzorek, notebooků a PC, dokonce i s HDMI 2) Jde tam nebo 2560x1440x30 (ale jen přes ruční nastavování) nebo defaultně 1920x1080x60