Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace 1803 sdílení

Po včerejší aktualizaci Windows 1803 byla odstraněna domácí skupina. Měly by ale jít i tak sdílet soubory. Na souboru pravoklik - sdílení a mají být viditelné počítače, připojené do sítě. Na stejný router mám připojené tři počítače se stejným účtem Windows a udělám-li výše uvedené, v okénku se objeví že se počítače hledají, ale žádný se neobjeví. Je tam uvedeno, že se hledají blízká zařízení a pod tím, že se mám přesvědčit, jestli mají v centru akcí zapnuté bezkontaktní sdílení. Mají, ale přesto nejsou vidět. Věděl by někdo? Tento problém jak zjišťuji nemám sám.

Druhou otázku - v témže okénku se dají přidat nahoře lidé, se kterými chci sdílet. Přidal jsem dva a potřebuji je smazat. Nevím jak. Možná to souvisí s prvním dotazem. Musím mít někoho z lidí vybraného, aby se ukázal jeho stroj? Předpokládám, že ne. Nejsem zase tak zběhlý, abych si s tím poradil.

disk/adresář se v normálních sítích sdílí s nějakými právy pro nějaké uživatele. v home verzi windows jde sdílet jen pro anonymního everyone.
přes síť si tento disk připojím v přimapovacím dialogu nebo v příkazovém řádku.

když jde o opakovaný úkon (neustále připojuju jeden nasdílený disk / adresář / priečinok / složku), napíšu si na to jednořádkového zástupce/batku:

net use x: \\ip.adresa\sitovy_nazev_sdileni [user:/jmeno heslo] /persistent:no

ve win existuje ještě zvláštní tupozpůsob pro 90% userů: naklikají si celou cestu ručně v okolních pc. u zjednodušené metody sdílení / homogroup přitom nevyplňují heslo.

ad konec dotazu: doporučuju sdílení odstranit a nastavit znovu.

- - - -
teď si představte používat pochybnou homogroup v práci a po bezcenné nicnepřinášející aktualizaci se vám přestanou připojovat stovky pc.

Ofiko 1803 byla odsunuta do prd

Byla, ale uz je uvovlena. (bylo nacase, kdyz uz je dostupna i INS 1804)
* Insider verze (RTM) jela bez bugs a tesne pred vydanim BSOD na urcitém HW, tak to radeji pozastavili, nez to vyresi, asi uz to odstranili.
(navic HGrup snad uz nikdo ani nepouziva a normalni firmy stejne jedou pres domenu/server).

HGrup snad uz nikdo ani nepouziva a normalni firmy stejne jedou pres domenu/server

ale používá - polovina trhu:
domácí instalatéři mají zjednodušené sdílení (dnešní homogroup) za skvělou věc, protože nerozumí přístupovým právům.
stejně tak malokancelářské firmy, kde mají jen home verze windows.

ale tazatel se neobtěžoval ozvat, jestli zkoušel normální přimapování disku (net use ...),
jestli zkontroloval disky ke sdílení (vlastnosti disku, správa pc, net share ...),
takže není jasné, co tato nesmírně potřebná aktualizace už zase dosrala.

- Nevim hadat se nebudu , jen jsem to dal z mého pohledu (nahled mam jen mizivou cast trhu a prevazne omezen jen na nase firemni site. Nejsem sitar a o firemni site cizich se nestarame, navic o cast site se nam v otazce bezpecnosti stara specializovana spolecnost), kde uzivatele preferuji zdileni jinak, nez pres Windows nebo 24/24h zaply PC.
Samotny MGrup jsem u nas naposled videl … (vim ze neco u nas jelo na HG, ale napsled sem to videl snad chvilku po sedmickach, jinak vsechno mame na severech tak jako pro lehké klienty Think)
* Mam tim namysli domaci (home) uzivatelé, které sdili slozky pres NAS, posledni dobou, alespon zde, to umoznuje i Ruter, opet alespon zde, je to pro uzivatele jedodussi kde jim staci zpravidla pro spusteni zakladniho zdileni jen jeden klik. (o zbytek se stara SW ruteru nebo jinaci sdileci zaizeni, jen zapoji a funguji (alespon recnicky).

ve větší práci to za tebe řeší firma. (na části našich výrobních pc třeba já)
odpověz si sám: když si doma nainstaluješ windows, copak se staráš o to, v jaké síti ten krám je? když řekneš "ne", od w7 tam máš automaticky homogroup.

ale o nás nejde: nebylo by špatné vědět, co ms dosral:
- verzi smb nebo jen neotřelou implementaci jako reakci na 20-letou díru "wanna cry" ... a zbytek sítě s tím není kompatibilní?
- změnili autorizaci pro level důvěry, takže nic jiného kromě buildu 1803 se neověří?
- nebo jim skutečně hráblo a kvůli gdpr od května v evropě anonymní sdílení disků nefunguje? [das joke]

já to zatím považuju za běžnou programátorskou chybu nějaké funkce windows, kterou sám nikdy nepoužívám. reagoval jsem na smělé tvrzení, že "homogroup nikdo nikde ..."
a zároveň jsem chtěl posunout příspěvek nahoru, ať si ho všimne neodpovídající tazatel (co už včera potřeboval mít staženou zabugovanou aktualizaci).
pokud nenapíše co zkusil, bez jeho odpovědi nemá věštění z kafe smysl.