Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje počítač. Poradí mi někdo?

Když zapnu počítač, začne pracovat ventilátor na skříni i na chladiči procesoru, pracuje taky mechanika DVD, ale jinak se neděje nic. Monitor se vůbec nezapne, neozve se klasické pípnutí, které se ozývá při startu počítače, nefunguje ani restart ani normální vypnutí, musí se vypnout zdroj. Už dříve jsem pozoroval při chodu PC, že se občas ozvalo cvaknutí následované zvláštní stoupající zvukovou frekvencí. Je to základní deskou nebo procesorem?Všem díky za radu.

tak po resetu biosu a změření napětí baterie bych pak dál zkoušel nainstalovat procesor a další věci z tvého pc do nové základní desky. chápu že náhradní desku doma nemáš ale já takhle postupuju při zjišťování závady. čili bez jiné desky se asi nehneš. možná je čas zanést to v pondělí do servisu...