Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr kvalitního ATX Zdroje

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu či názor :) Rád bych si do sestavy, kterou postupně vylepšuji pořídil nějaký kvalitnější napájecí zdroj. Mezi požadavky patří standardní ATX velikost, modulární kabeláž, tichý chod a záruka alespoň 3 roky. Komponenty, které by měl živit, jsou následující: Core i7-4790K, 32 GB RAM DDR3, 250 GB SSD a 2x 2TB HDD, nVidia GTX1050.
Při procházení eshopů a pročítání recenzí mě zaujaly následující modely:
Seasonic Focus Plus Gold 550W (https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/219941/produkt)
Seasonic Focus Plus Platinum 550W (https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-platinum-550w/220746/produkt)
Corsair RM550x 550W (https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x-550w/185923/produkt)
A otázkou zní: Jsou to dobré zdroje? Slyšel jsem, že konkrétně série Focus má docela velkou poruchovost. Je lepší Seasonic nebo Corsair? Vyplatí se v případě Seasonicu si připlatit 500,- za certifikaci Platinum? Dle recenzí se jedná o identické zdroje, které se liší pouze certifikací. Je tedy lepší ta verze s certifikací Gold nebo Platinum? Jaká je pravděpodobnost poruchy u verze Platinum oproti verzi Gold či naopak?
Za rady či názory děkuji :)

Na takové otázky ti nikdo přesně neodpoví. Focusy mají tlačítko na semipasivní provoz, já jej mám třeba vypnutý a chladím vždy. Záruka je 10 let, takže tolik k případné spolehlivosti.

Corsair žádné zdroje nevyrábí, jen lepí štítky. Takže to je vždy o konkrétním zdroji (výrobce, kvalita, ...).

Osobně jsem, jak je už patrno z druhé věty, volil Seasonic. A na cenu "nálepky" moc nevěřím, ona ta certifikace není zase až tak drahá (když ji mají i OEM zdroje - Bronze např.), tudíž bych řekl, že v "goldu" budou součástky s většími tolerancemi.

Je mi to jasné, ale vzhledem k 10 leté záruce zdroj přežije minimálně dva upgrady. Jde o to, že mám v plánu stejně přejít na CoffeeLake až se ustálí trochu ceny. Více jak 550W zdroj nemá význam pořizovat, také ale nechci koupit krám. Proto jsem se díval na ty Seasonic Focus Plus. Teď jde ale o to, jestli stačí verze s certifikací 80 Plus Gold nebo je lepší si připlatit za verzi 80 Plus Platinum. Také by mě zajímal názor, ohledně poruchovosti. Slyšel jsem názory, že fyzika se ošidit nedá a pravděpodobnost poruchy u verze Platinum je vyšší, než u verze Gold. Takže těžké rozhodování.