Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapomenté heslo k účtu PC

Ahoj,

pořídili jsme si nový NTB - Lenovo ideapad 120S-11IAP s Windows 10. Musela jsem si vytvořit účet u Microsoftu. Nevím, jestli to má souvislost, při prvním spouštění PC jsem mimo jiné i nastavovala nějaký PIN. Tento PIN to po mně teď chce při každém zapnutí PC. Chtěla jsem si ho vypnout, ale abych to mohla udělat, chce to po mně heslo k účtu. Myslela jsem, že myslí ten Microsoft, tak jsem si ho kvůli tomu i obnovila, v domění, že si ho nepamatuju, ale toto je jiné heslo - PC jsem si pojmenovala a je u toho "Správce" a "Místní účet" a k tomuto to chce asi to heslo. Ale já zkusila už vše možné, zadala to X-krát špatně a ani mě to nezablokovalo, ale ani mi to nenabízí možnost zapomenutého hesla a jeho obnovy. Jak ho mohu zjistit/obnovit?

Díky Katka

Tak hledám na netu a asi to je nějaký BIOS, kde radí buď odpojit baterku, nebo rovnou do servisu :-o No mě klepne! Nechápu co tam je za heslo, když si všude dávám max dvě stejný hesla, právě proto, abych je nezapomněla :-D Takže jsem se musela asi ucvaknout a to "moje" heslo jsem už při zadávání dala blbě, nebo nevim :-(

bios nemá nic společného s přihlášením do windows.

na smazání hesla lokálního účtu ve windows existují boot cd, ale bude lepší to dát někomu kdo dělá do počítačů.
inspirace: https://www.youtube.com/watch?v=1vHx9DdW_IU

mrchosoft je dost lopata, takže ve windows default vypíná numlock. než si toho člověk všimne, při prvním zadání se tak může stát že píše něco úplně jiného než si myslí.
podobný fór je i s českou/anglickou klávesnicí na přihlašovací obrazovce, typicky prohození z<->y. (diakritiku v hesle radši nepředpokládám)

SUPER, zkusila jsem to bez num a fakt byl problém tam - díky!! :-*

Nicméně můj problém to nakonec nevyřešilo :-D :-D :-D Sice jsem si odebrala PIN a při zapnutí PC ho nemusím zadávat, ale místo toho musím zadávat to heslo :-D Nechápu, proč to maj tak zabezpečený. Prostě jsem chtěla pustit PC a mít hned hlavní obrazovku s plochou... Zlatý starší Windowsy - já se zasekla na XP a všechny novější mi přijdou složitý a tahle 10 úplně nejvíc :-D :-D :-D

No já ti Tači vevím... Heslovat domácí pecko mi připadá poněkud paranoidní. Už tak mě serou ajťáci v rachotě, že chcou co tři měsíce nové heslo do systému, navíc heslujou i nablblý spořič (deset minut!). Mít tohle doma, letí pecko z okna. Že je prasárna browsit s adminem - s tím ovšem souhlasím.

příkazový řádek cmd.exe:

net user dameca ""

a je po lokálním heslu.

ono heslo u účtu má svůj půvab, třeba když chceš sdílet disky v síti ale ne úplně pro všechny, nebo chceš mít zaheslovaný administrátorský přístup, ale to ať si každý zařídí jak mu to vyhovuje.
na druhou stranu oprávnění pro sdílení nemusí být nastavené právě pro tvůj účet. (pro lidi s home verzí windows to stejně nemá význam, ty neumí řídit přístup)

ad mif:

navíc heslujou i nablblý spořič (deset minut!)

zaměstnavatelé jsou všude stejní. mám aspoň v "po spuštění" klikátko, kde default vyplňuju 333 minut.

control desk.cpl,,1