Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 10 nezvláda nainštalované fonty

Chcem sa opýtať, včera som si nainštaloval 4 fonty, iba dočasne na ozvláštnenie projektu. Problémom je že, windows 10 z toho ide zošalieť, zo všetkými fontami pracujem normálne len keď chcem nakliknúť tieto fonty. Systém je preťažený a často krát až spadne, chcel by som sa opýtať čo by sa tým dalo robiť? fonty sú vo formáte .ttf

Google:

Pro výraz "Unsersmode fond disk drive" nebyly nalezeny žádné výsledky

Tím chci říct, abys místo převyprávění sem dal sejmutou obrazovku - viz Brtník

Blue Screen View neskenuje aktuální procesy, ale analyzuje soubory, vytvořené při pádu systému (dump files). Pokud systém nepadá do modré smrti nebo je nějak vytuněný, aby tyhle soubory nevytářel, program samozřejmě nic nenajde. Alternativně se můžeš podívat do Prohlížeče událostí, zda se v něm nevyskytují nějaké chyby.

Systém je preťažený a často krát až spadne

nevím co si pod tím pádem představit, bližší popis chybí.
- pokud je to pád do černé obrazovky (restart), vypadá to spíš na hw vadu.
- chybějící log "minidump" při modré obrazovce může být způsoben úplným zakázáním pagefile.sys, třeba na ssd discích.

jak zmiňuje kolega, ten volně převyprávěný název chyby googlu nic neříká, snad budou uživatelé win10 vědět, co tam mají za novinky.

jedna technická: process explorer rovnou ukazuje i celou cestu k onému procesu, takže se dá dohledat ve vlastnostech o co jde, proto ho doporučuju.
(umí to i správce úloh po přidání sloupce v zobrazení, ale za existenci win8-10 jsem viděl jediného uživatele, kterému se to podařilo)

zatuhne a spadne explorer.exe
snad ty úžasné free fonty nejsou zavirované nebo jen poškozené. každopádně bych se jich zbavil.

cesta k tomu procesu s nepřesným názvem je stále tajná a ve vlastnostech toho .exe na disku se nic nepíše.
nejspíš bych v příkazovém řádku cmd.exe začal tímto:

sfc /scannow

a pro jistotu jestli není něco s diskem: kontrolní náhled v crystaldiskinfo.

mythical-hoplite-no.font a Free font 2 tieto dva robia problémy. Teda som si to myslel. Prezeral som internet už do minuloročnej akualizácie win10 majú užívatelia problémy z externými fontami ale len v x64 bit verziách svojich kancelárských programov. Takže som odinštaloval x64 bitové verzie kancelárskyćh balikov a nainštalova x86 teda 32 bitové verzie kancelárských programov. Stal sa zázrak z externými fontami sa dá pracovať. Teraz sa už len báť ďalšej aktualizácie windows 10, ktorá príde...

Pred chvíľou sa spustilo windows update, prebehla aktualizácia na najnovší windows, pribudlo množstvo funkcií - ktoré netreba. A čo horšie už zasa je problémy z fontami a tentokrát i z 32 bitovými Offikmi. Toho som sa bál... Aplikácia tentoraz nielenže nezvláda externé fonty ale i ide pomaly a padá...

Nacap si CorelDraw_X, nešaškuj v poradni s fontami.

Fontmanager, tj. inštalátor fontov pre Windows z dielne CorelDraw, disponuje v zásobe min. s počtom 5-tis. legitímnych fontov určených pre medizárodné písma. (pravda, okrem striktnej, kvôkaňmi ošperkovanje SVK diakritiky).

Ak máš v úmysle SVK kvôkčiť, dám ti link aj na tie fonty, v ktorých sa dá zmäkčiť aj sľovenskô mäkké fˇ, prípadne määkké hovňô.