Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik ako spravca HDD

Prosim vas o radu.
Mam doma mikrotik wifi router cca za 50e. Presny typ neviem. Ma USB port. Je mozne donho napojiť externy HDD a vyuzivas ho podobne ako nas ulozisko?
Resp takto napojeny hdd do lokalnej siete potrebuje nejaky software aby som vedel nan ukladat zaznam napr z notebooku ci z ip kamery?
Velmi pekne dakujem za vysvetlenie.

// pokial by moju poziadavku nejaky router alebo modem vedel zvladnut kupim ho - nejde mi o to ci to zvladne konkretne typ ktory mam.

Naozaj by to chcelo presný typ...

Pripojiť k mikrotiku externý hdd samozrejme ide, ale rýchlosť bude žalostne pomalá. Na nejaké ukladanie záznamov z ip kamery rovno zabudni.
Ak chceš rýchly a spoľahlivý súborový server, kúp si NAS ! Mikrotik router je určený predovšetkým na smerovanie a funkcia SMB je iba pre niekoľko a hlavne malých súborov.