Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit SN disku podle přiřazeného písmena

Dobrého večera všem.. ;-)
Může dát někdo tip jak zjistit nějaké to SN HDD podle přiřazeného písmena? Mám tady lautr 4 stejné disky a HWinfo mi hlásí, že mám nějaký problém s diskem jehož SN je FSD46F5S6DF464645FG.. ale jaké má přiřazené písmeno to už napsat nedokáže.

Chyba je tahle, kdyby třeba někdo věděl jak moc je to vážné

[05] Reallocated Sector Count:198/140, Worst: 198 (Data = 90,0)

Jinak ty 4 disky stály > 40K a právě je to cca týden co skončila záruka, hnus.

Ak by si chcel úprimnú radu, daj sem výrobcu, typ a značku oných, akože vadných hdd.

Dôvod:
Každý seriózny výrobca HW hdd disponuje na svojej stránke zazipovaným nástrojom na kontrolu S.M.A.R.T. Ostatným testerom never, lebo ťa ošália, na to tata.

Garantujem, tvoje hdd v prípade, ak ti nepadali z grambľavých papŕč na zem, na betón, nemusia byť absolútne vadné. Neverím tomu. Mne sa ešte za desiatky rokov pri normálnom používaní hdd nepokazil žiaden, hoc ich mám od roku 1992 naskladanú plnú kastňu, sú síce morálne zastaralé, ale sú plne funkčné pri "nabehaní" tisícok nonstop hodín 24/7 v týždni.

Podotýkam, môj HW je vždy napojený na záložný zdroj UPS so stabilizátom napätia 230V /50Hz, vstupy PC sú hnané cez prepäťové ochrany.

--

Existuje na trhu xindel od Rusáka Dmitryho, som s ním spokojný:
http://www.dposoft.net/hdd.html

ktorý premapuje vadné sektory so zápisom týchto sektorov do na firmware disku.

Nekonečná onánia desiatok hodín, ak sa rozhodneš pre kontrolu z externého média.