Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Katalog stránek svět_jaký dnes?

Možná triviální dotaz, nicméně chci se zeptat na současné nejlepší katalogy stránek, jestli vůbec existují.
Prakticky všichni od yahoo, googlu po seznam, atd. hledají hlavně jednotlivé firmy nebo pojmy. Poslední, dnes již nefunkční byl dmoz. Jsou vůbec dnes takové? Nebo všechno je obrácené k businessu? Wikipedia toho moc neříká.
Příklad hledání - zájem hudba: narazím na nějaký site jako třeba : https://curlie.org/Arts/Music/Collecting/Guidebooks/ ..."nejlepší" info o hudbě (včetně AMG) je v této kategorii v počtu 5(!). To už opravdu nic lepšího dnešní internet nemá?
Díky za reakce
Petr

katalog stránek byl neaktuální nesmysl, na kterém si s udivující vytvalostí zakládal seznam (kompas) a přitom mu vůbec nevadil jeho neschopný vyhledávač.
tehdy existující centrum s vyhledávačem morfeo mu ukázalo fakáč = kam si můžou celý katalog strčit.
fak se mi nepovedlo pochopit, proč po podobném zombie dnes toužíš a co od něj čekáš. ale tvůj odkaz ani jakési amg mi nic neříká - asi nejsem cílovka.

(abych seznam a katalog jen nehanil: konkrétně jejich seznam firem je dobrý, leckdy lepší než vlastní firemní stránky)

jaksi nechápu, co bylo na tom nesmyslné.
Když hledám FIRMU za určitým účelem, tak je systém hledání firem ok.
Hledám-li něco k tématu, např. "hudba" nebo "architektura", zajímají mě kvalitní informace k tomuto tématu. Tak jako to kdysi bývalo v 'directories'. Ne jestli někde na Novém Zélandu, nebo v Plzni je nějaká firma, co má s tím něco společného. Myslím údaje informačního charakteru.
btw morfeo byla opravdu slabota, dobrá tohoto typu byla Caramba. To už je ale pravěk.
Mám tady z nostalgie v záložkách pořád Alenku... www.alenka.cz, svým způsobem pořád funkční.

caramba byla zajímavost, ale opět málo aktualizovaný katalog.
ve své době byl morfeo špičkový vyhledávač pro češtinu, seznam za ním zaostával o 5 let.

přesto se mi stále nedaří pochopit, jak vyhledáváš a proč k tomu potřebuješ katalogy.
raději se ani neptám, co jsou to ty údajné kvalitní informace, kdo by je měl předvyhledávat / třídit / hodnotit a proč by komukoliv mělo něco tak omezeného a nektuálního vyhovovat.
když se tobě nepovedlo vysvětlit ani na dva pokusy, co děláš a co chceš dostat, já to vzdávám.