Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s grafikou v notebooku Acer Aspire 7750g

Zdravím hoši, mám tady jeden noťas Acer Aspire 7750G a je problém s grafikou, ntb nebyl přepastován a mám podezření že se nějak pokazil čip. Při zapnutí občas obraz naskočí jindy zase ne. Když se povede ho zapnout jsou tam artefakty, když ne a zkusím napojit na monitor tak se stane to stejné, artefakty. A má otázka je, zda můžu nějak grafiku spravit aniž bych odpájel apod.´Třeba fénem zahřívat tu desku nebo tak. Za vaše odpovědi budu velice rád. Děkuji

Tomu v domácích podmínkách asi nepomůžeš (možná tak ta horkovzduška, ale musíš docela dost dobře vědět, co děláš). Jednodušší bude asi servis (samo, že ne značkový ;-)), reball chipu mě vyšel cca na 2500,- Kč, takže to bylo pořád levnější, než nový ntb.

Vážně věříš, že pokud se ptá takhle, tak tuší něco o nějakých tryskách? A vysvětlovat mu další věci - to už bych si z něj vlastně dělal jen prdel - evidentně neví, ale někde se něco dočetl, tak mu jen poupravím vědomosti. Spíš mi to přijde, že je to ještě (skoro) dítě, a nemá na nový stroj, eventuálně má obavu, že mu rodiče naflákají za to, že "to rozbil", tak se snaží, seč může…