Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s detekcí HDD

Zdravím,

mám problém s detekcí SATA disku (ST1000LM024) v BIOSu u notebooku (ASUS X555LN).
Když dám ten disk do jiného notebooku, funguje bez problému. Když dám do X555LN jiný disk, detekuje ho bez problému.
Nevíte někdo, kde může být zakopaný pes? Mám podezření na SATA řadič a je tam ještě HDD boardík.

Dík

Na tom HDD je jiz nainstalovany operacni systém ?
Jestli ano, zkus zypnout, nebo naopak zapnout funkci typu polozky [I/O Interface Security] -> "Secure boot", nastaveni disku -> "AHCI/Legacy", IMHO jde o problém nastaveni v BIOSu.
* Nekteré modely ASUS to maji i pod_polozku : secure boot control.

Ano, je. Je tam pouze volba Secure boot (on/off) a režim AHCI nelze změnit. Když však nabootuji z USB klíčenky instalačku WIN10, vidím ho (výběru partišen pro instalaci). Jiné disky vidí, hned v BIOSu. Tenhle jen když mám štěstí, ale je to originální disk dodávaný v notebooku. Tenhle disk ale zase vidí BIOS hned, ale v jiném notebooku. Ale zase jiný disk vidí ten BIOS ASUSu hned. Pro mě je to záhada.