Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nestartuje počítač

Dobrý den, po zapnutí počítače mně v něm začalo silně cvakat a počítač nenastartoval ani po několika nových zapnutích. Mám starší počítač s procesorem Celeron 900MHz, paměť 256MHz, harddisk WD 40GB, rozdělený na dvě poloviny. Budu velmi ráda, když mi někdo poradí. Děkuji

To cvakání bude na sto procent pocházet z toho harddisku, takže se připrav na to, že jsi bez dat. Bohužel. Data se dají sice u firmy obnovit, ale je to pěkně drahý. Pokud tam nemáš nic cennýho, tak kup novej disk (radši ne WD, já vím, místní mě asi sežerou...), namontuj, rozděl, nainstaluj systém..........

ono to je dneska skoro jedno. Natrefit na nekvalitní kus můžeš úplně všude. WD dělá celkem dobré disky, jen se nesmí kupovat ty lowendové, ty opravdu kvalitní moc nejsou - typicky zrovna ty 40GB se dělaly ve variantách AA, AB a BB, přičemž AA byly nejhorší a BB nejlepší (a taky všechny z nich co jsem nakoupil dodneška jedou, přičemž AA-čka už nejedou ani jedno)

pro tazatelku: základem práce s PC je pravidelné zálohování..

radši ne WD, já vím, místní mě asi sežerou...

Já tě rozhodně sežeru :-D. Na všech domácích mašinách mám WD, jeden 80GB mi už jede 6 let, druhý jsem koupil nedávno(WD2500AAKS) a perfektní, skoro nehlučí, max. teplota mezi těma dvěma disky(úplně nalepené na sebe) je 42°C. Seagate 30GB už letěl z okna, 2x asi 40GB hitašíííí taky.

Pozeptat se v okolních bazarech na nějaký 80 nebo 40 gigabajtový disk, hlavně musí mít ATA konektor, tj. ten plochý, co má 2 řady po 20 pinech. Dneska se takový rozdávají skoro zadarmo (možná 300,-Kč). Taky Vám můžou prodat disk nefunkční, proto se raději pozeptejte nějakého známého, co má více počítačů a nějaký disk Vám jistě půjčí i namontuje. Jak tady výše píše Kráťa, upečte nějakou bábovku a za tu Vám to udělá i zadarmo.