Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musim vypnout zdroj a pockat 10s nez se PC zapne?

Ahoj,
rychla otazka:

Potrebuju najit vinika problemu u jednoho pocitace. Problem je takovy, ze kdyz se PC vypne, tak casto nejde zapnout. Musi se vypnout zdroj spinacem vzadu, pockat az se vybijou kondenzatory a pak zapnout zdroj. Teprve v tomto poradu funguje PC normalne (tj jde pak zapnout). Nicmen kdyz je uz zaply, tak je normalne stabilni a nejsou s nim zadne problemy.

Diky za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Také bych začal vizální prohlídkou zdroje. Pokud jsou v něm nafouklé kondenzátory, je to dost pravděpodobné. Ovšem další diagnostika (třeba jak vypadá 5Vsb a jestli zdroj dostává pokyn k zapnutí už lehce přesahuje možnosti nějaké domácí diagnostiky).