Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 7 naklonován na USB HDD: BSOD při bootu

Ahoj lidi, klonoval jsem existující Win 7 instalaci na externí USB disk. (poběží na témže PC) A to tak, že jsem v live distribuci nejprve přes parted překopíroval GPT tabulku a následně překopíroval obsah dvou partition (EFI system partition a Samotnou Windows partition). Oba disk používají GPT. To nebyl problém.

Avšak spuštění z USB dojde do této fáze:
1. UEFI výběr: OK
2. Windows Boot manager : OK (to menu, kde po stisku F8 lze vybírat z případně více OS, měl jsem tam nějaký záznam navíc, takže to sedí)
3. Na to proběhne první obrazovka načítání windows : OK
4: Proběhne další obrazovka načítání windows (liší se trochu profess barem). FAIL. Ale nedoběhne. Vidím náznak BSOD a ihned restart

Kde je chyba? Je problém v boot procesu (například špatné ID oddílů, ty by ale podle mě měly sedět). Nebo je problém v USB (chybí ovladače v boot stage pro USB, něco jako když na linuxu v initramfs není driver pro USB a při tom se z něj bootuje)
nebo něco jiného nebo chybí specifický driver pro usb řadič ? Nebo nesedí nějaké UUID disku? Jak to opravit:)? Ukládá se někam BSOD?

1: zkoušel jsem bootrec /ScanOS : hlásí 0 nalezených, / FixBoot hlásí ended successfully. Také jsem zkoušel z jednoho windows install cd spustit recovery (recenv.exe a dále volba opravit problém s bootem): to bohužel spadlo (program provedl neplatnou operaci na adrese bla bla bla :writtten)

.Jak identifikovat problém s Bootem? Musí se něco opravit v registru ? Jak upravit registr z nefunkčního systému? Existuje nějaká utilita na opravení , která vše automaticky zvladne?

To asi to isté, ako keď vytiahneš interný disk a necháš ho nabootovať v nejakom úplne inom PC.. ..až na to, že v tomto prípade sa to nerozbehne nikdy :-)
Nastav pred "naklonovaním" USB disku, hodnotu Start v týchto kľúčoch na 0
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pciide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\iaStorV