Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD vs SATA

Potřebovala bych vysvětlit rozdíl mezi SSD diskem a klasickým plotnovým na SATA III. Jeden člověk mi řekl, že rozdíl je ten, že na SSD disk se rychleji zapisují data než na klasický plotnový. Druhý mi řekl, že jsem blbá a nesmím všemu věřit. Že rozdíl není v zápisu ale v přístupu. Jak to tedy je doopravdy?

Plotnovej disk je mechanickej, ssd je elektronika. Logicky je elektronika rychlejsi jak v zapisu do pametovych bunek nez-li nejaka zapisovaci hlava, ktera zapisuje na magnetickej kotoucek a snad je jasny, ze o pristupu plati to same. Navic doba pristupu je u HDD ruzna v zavislosti na tom, kde se data nachazeji, u SSD se cte ze vsech pametovych bunek stejne rychle a ta doba pristupu je taky mnohem rychlejsi.