Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus - jaký?

chtel bych se zeptat jestli je lepsi prodlouzit si za penizr nortna 360 nebo si stahnout nejaky volne siritelny bezpoplatny antivirus(Pri teto odpovedi jaky)
Změna předmětu, původně: Antivirus (LaKr) (Kráťa)

Juchuchu, antivirus question evergreen. To sa tu pyta kde kto kazdy druhy den. Ktory AV je lepsi a pod. Len skuste pohladat, tu dostanete rovnake odpovede ako v predoslych diskusiach.

Obecne: AV by bolo posledne, za co by som dal prachy. Existuju kvalitne alternativy a to zadarmo:

1. pouzivat obmedzeny (teda ehm, prepacte vladimire, standardny) ucet (ak mate windows),
2. pouzivat hlavu,
3. pouzivat free antivirus, je jedno aky, ja v nich vypinam vacsinu ochrany (ako p2p stit, webmail stit, office stit a bla bla), trebars aj Avast ci AVG ci cokolvek.

No treba Avast nabizi po instalaci Restart a Kontrolu disku.
To je dosti retardujici a ohavne. Cili AVG ve srovnani je v tomto rysu vitez.
Taky by se melo vzit v potaz jak se ktery AV aktualizuje : kuprikladu kazdodenni aktualizace je otravna,
je lepsi si najit takovy, ktery je chytry i bez castych aktualizaci.

No treba Avast nabizi po instalaci Restart a Kontrolu disku.
To je dosti retardujici a ohavne

Co je na tom ohavné? Když nechci,tak to nezaškrtnu a je to.ale tato možnost je podle mně výborná v tom případě,když máš nějaký vir a ve windowsech nelze smazat,tak si jednoduše nastavim sken po startu PC a tam ten vir bezproblému smaže (ano leze to i ručně v nouzovém režimu,ale pro některé je si myslim tento spůsob jednodušší)

snad zabiju momentálně obtěžující proces av skeneru (viz správce úloh)
proč bych měl během své práce restartovat pc, copak jsem retard?

ony ty dokola se objevující dotazy "jaký nejlepší antivir" jsou zásadně špatně. nejdůležitější je pro koho to je.
1. pro naprosté idioty (děti, psi, chytří strýcové, ...) je nejlepší antivir takový, k jehož nastavení nemají administrátorská práva (stejně třeba jako firewall).
2. pro jediného samoadmina na svém pc je to jedno, kromě nortona ať si tam nainstaluje co chce. pokud se však jejich pc připojí do domácí sítě, třeba jen s "nas diskem" dostupným pro další pc, patří do kategorie 1.
3. občas je tu zmiňována možnost nikdy nelézt na síť jako admin, viry/spyware si neinstalovat, a potom je nemuset řešit ani kvůli nim instalovat rezidentní antivir či antispyware. této možnosti dávám přednost.

potvrzuju; stejné to máme v práci s trend micro office scan, ale přes jiný "process explorer" to killnout jde (s admin právy).

u domácích "jednoinstalačních" av takový opruz nečekám. taky si myslím že když už ho má člověk nainstalovaný, ví proč a naučí se s ním žít/nastavit míru otravnosti. a pokud se jeho hloubkový scan zrovna nehodí, buď si nějak poradím když to jde, ale nemám rád ty komentáře že jde zresetovat celé pc a vlepit k tomu smajlík.

zatímco v práci jsem nedobrovolně na pc adminem (ony ty mimodoménové notebooky jsou jinak nefunkční), doma jsem rád základním userem a mám klid.

Ve-ve-velice delikatesně. Mám dens poslední den dovolený, tak se snažim aspoň trochu si to ještě užít. Zítra se opět zařadim do pracovního procesu :-(

Ale abych nebyl úplně mimo mísu tohoto vlákna: Já používám AVG 7,5 - Anti Virus Professional. Na verzi 8, i když mám jako platící zákazník Grisoftu na bezplatný upgrade nárok, se mi zatím přecházet moc nechce, protože mě v ní nějak zlobí automtická aktualizace.

Jeden nas ucitel si mysli opak - vsude na skole mame Aviru (ta nas obstastnuje nadhernou fullscreen reklamou) a AVG (ktery po kazdym startu PC udela scan). Tzn. - PC sice startuje asi 2x pomalejc (nez se podari vypnout AVG scan, docela to trva), ale je totalne bezpecny :-D. K tomu zabezpecenej ucet (abysme nahodou neodkrouhli oba AV). Cekam jenom, kdy na ty kompy hodi visaci zamek...

<joke>čím víc pruhů tím víc Adidas, takže si k tomu N360 přihoď ještě AVAST, AVG, AVIRA... a budeš to mít super chráněný :-) </joke>

a teď konec srandy: vyprdni se na Nortona, zapomeň na Avasta (takovejch virů už jsem vykopával z kompů "chráněných" Avastem...); AVG 8 začíná vypadat trochu k světu, ale stejně mu furt nevěřím. Pokud chceš něco free, tak Aviru (pokud se smíříš s celoobrazovkovou reklamou po každé aktualizaci), jinak jednoznačně NOD32.

EDIT: kolega nepoužívá antivir vůbec, má rozdělenej disk na systém a data, nadělaných asi 6 image disků, každej pro jiný účely a když se mu zdá, že se PC chová "divně", tak ho prostě přepráskne z image. Což mu zabere asi minutu i s následným restartem.