Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - netmap z LAN do LAN, jde to?

Zdar, potřebuju dosáhnout stavu, kdy při pokusu o přístup k jedné konkrétní IP se mi ozve jiná IP. Obě IP jsou ve vnitřní síti, tedy na jednom rozhraní, ale subnety jsou jiné. Konkrétně IP 192.168.9.48 a nasměruje mě to na IP 10.121.81.12. Pokud by to bylo z WAN dovnitř do LAN, udělám to v NATu přes netmap, ale tady jsem v koncích.

nikdy jsem to nezkoušel (takže nemůžu říct, že to takto bude fungovat, netmap mám nasazený jen na jedné sajtě s Lin serverem kvůli konfliktům s OpenVPN), ale mělo by to jít takto:

1. vytvořiš si virtuální ether nad nějakým rozhraním v bridgi, ve které máš LAN (účel: dosáhnout routování, a tedy možnosti aplikovat netmapping)
2. tomu přiřadíš IP adresu ze "stínového rozsahu," např. 10.121.81.1/24
3. dále už postupuješ standardním oboustranným netmapem