Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černá obrazovka s kurzorem po update win 10

Ahoj, ve firmě jsme aktualizovali windows 10 na verzi 1803 (všechna pc), ale u jednoho se vyskytl problém - po přihlášení je jen černá obrazovka s kurzorem - na pozadí ale pc nějak žije protože lze spustit správce úloh a přes něj např. spustit průzkumníka apod...

Čekali jsme cca 40 minut a stále nic. Někdy pomůže několik restartů ale je to prostě nepoužitelné... Vypadá to že to udělala ta menší aktualizace co microsoft vydal po velkém update...

Nevíte co s tím? Díky
Změna kategorie, původně: Software (Kurt)

ahoj, díky za odpovědi - explorer.exe jsem už zkoušel - nic to neudělalo

Obnovení systému jsem dělal včera - trvalo to hodinu a pomohlo to, ale dnes se to stalo znovu... Mám podezření na driver grafiky - je tam nějaká grafika amd 3000. Pokud nepomůže vrácení změn ovladače tak asi vyměním pc...

- Tak v consoli zkus OS opravit, pomoci DISM.
- Jako :

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

- Verifikace (systémovych souboru):

sfc /scannow

* Jestli je to grafikou, tak ji odinstaluj, popripade spust OS v nouzovém rezimu bez ovladacu.