Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepší monitor pro kancelářskou práci a občasné sledování filmů

Rozhoduji se pro monitor v cenové hladině do 15000 Kč, který bude sloužit pro domácí kancelář (práce cca 10-12 hodin denně), psaní ve wordu, excel.

https://www.czc.cz/samsung-s27h850-led-monitor-27/221160/produkt - 27" monitor Samsung s pokročilým rozlišením WQHD 2560x1440, ideální pro efektivní multi-tasking,disponuje portem USB typu C a HDMI, typ panelu PLS, odezva 4 ms, poměr stran 16:9, obnovovací frekvence 60 Hz, jas 350 cd/m2, kontrastní poměr 1000:1, podporuje 16,7 milionů barev, samozřejmostí je možnost naklonění obrazovky

https://www.czc.cz/aoc-u2777pqu-led-monitor-27/203192/produkt - Všestranný 27“ LED monitor s ohromujícím rozlišením 4K a s technologií IPS, vysoký dynamický kontrast 80M:1, jas 350 cd/m2, formát 16:9, nízká doba odezvy 4 ms, 3W reproduktory. Konektory VGA, DVI, HDMI a DisplayPort

AOC je zajímavý tím, že jde o 4K, čili výborné pro sledování filmů a věrnost zachování barev, upřímně toto ale není pro mě priorita, jelikož monitor bude primárně sloužit jako kancelářský pracovní, kdy celý den píšu ve Wordu.

Snažil jsem se najít obchod, kde by byly vystaveny pro ozkoušení, ale bohužel takový není, nutno tedy hodit si mincí...

Jsou nějaké obecné tipy, na co by se člověk při výběru "přes internet" měl zaměřit? Můj současný monitor je 19", ale rozhodl jsem se přejít na větší, abych mohl vedle sebe otvírat více oken a pracovat souběžně.

hmm, qhd 60 8bit stavitelné klopitelné klonitelné otáčitelné IPS mám za 5000

na to jsi přišel jak s tím USB -C portem že je efektivní multitasking? za 50Kč jsem do něj dokoupil USB 3.0 kabel. holt mám o kabel víc vedoucí o monitoru