Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Mint Cinnamon + Compiz

Dobrý den,
jak nadpis napovídá, v Linux Mint s prostředím Cinnamon půjde nainstalovat a bude fungovat Compiz (takové ty super vymakané grafické efekty)? Případně jak v Linuxu Mint v Cinnamonu Compiz zprovoznit?
Děkuji moc.

Compiz (Compiz Fusion, Emerald) je primárně určen pro prostředí MATE - náhrada okenního manažeru Marco, chodí i s jinými, nechodí s Gnome (s Plasmou sice běží, ale tluče se s vestavěným kompozitorem Plasmy). S prostředím Cinnamon jsem Compiz nezkoušel, však ti nic nebrání vyzkoušet. Zprovozníš náhradou okenního manažera třeba příkazem compiz ccp --replace nebo compiz-decorator --replace nebo přímo spuštěním Emeraldu příkazem emerald --replace. Upozorňuji, že původní okenní manažer v Cinnamonu musí podporovat možnost --replace (výměna manažeru pod zadkem prostředí za jízdy).