Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proud v notebookovém adaptéru je nižšší než má být.

Dostal jsem notebook IBM R52, který měl problémy s adaptérem. Notebook se rozjel jen na baterii, na adaptér ne, nedošlo ani k nabíjení. Majitel si koupil jiný a problémy přetrvávají. Notebook vyžaduje 16V a 4.5A A ten nový adaptér má možnost volby 15, 16, 19,5V ale jen 3.6A Jak je na tom ten původní adaptér netuším. Může být problém v tom menším proudu? Měl by být stejný (4,5A) nebo vyšší. Ale co to dělá v praxi netuším - nejde to vůbec, nebo to chvíli jde a pak to něco v notebooku může poškodit? Rád bych jen věděl pokud koupím správný adaptér jestli to bude stačit.

Některé značkové notebooky vyžadují originální adaptér a podobné univerzální odmítnou.
Co se týká druhé části, notebook se bude snažit brát z adaptéru vyšší proud, adaptér nebude stačit a bude přetěžovaný. Pokud je slušně udělaný, zvládne to - proud se omezí na to, co je schopný adaptér dodat.
Pokud je to levný šunt z Číny, tak za chvíli odejde. Bude se přehřívat, nezvládnou to kondenzátory...

To bylo velmi rychlá odpověď, děkuji. Šunt z číny to je (značka Trust) ale obávám se, že je pořád funkční (i když netuším jak moc). Měřil jsem napětí a ukázalo to 15,7 Chápu, že to nemusí nic znamenat. Ale rád bych věděl jestli má smysl kupovat jiný adaptér a pokud ano jestli je nutný ten originální - pokud se dá ještě sehnat. Notebook je IBM TP R52 type 1858.
P.S. - co dnes není z Číny?