Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android.img

Chcem na SD kartu do Raspberry stiahnuť súbor Android.img, ale sa mi podarilo nájsť taký, ktorý má až vyše 7 Gb a nevojde mi spolu s Rasbianom na 8 Gb SD kartu. Existuje aj menší, aby na karte nepotreboval toľko miesta? Chcem totiž do Raspberry nainštalovať Android a nejakú apku.

- Tak bud tam dej "Raspbian" nebo "Android", proc tam davat dva operacni systémy ?
- Opravdu velmi zridka nekomu doporucim se na neco vykaslat, ale v tvém pripade nic jiného jako odpoved nevidim, proto ti rikam, "vykasli se na to radeji hned", cas je neco hodne vzacného, neplitvej s nim zbytecne..
*I kdyz se ti "NAHODOU" ten Android dostat podari, ceka te hodne prace v souborech (config) kde budes muzes prepisovat nekteré prikazové a informacni soubory aby android fungoval jak mel, audio, rozliseni, porty, pripojeni, instalce Googole play pomoci ' script sh ' etc etc , kde podle tvych predeslych vlaknech jsem si jist, ze se tady urcite zaseknes..

[TiP] ~ Misto Raspberry (snad mas alespon Pi3) jsis mel koupit rovnou "Android TV" a jen doinstalovat tvou APK..
ANDROID na stahnuti : https://raspbian-france.fr/download/and7_1-tablet-23012017.zip

- Nasledovne nainstaluj "ETCHER" https://etcher.io/. Po spusteni oznac stahlej "ANDROID".ZIP a jako "ULOZISTE" tvou kartu [SD].
[INFO] ~ :i: Stahly Android nerozbaluj, i kdyz je vnem obraz .ISO, v ETCHER oznac cely nerozbaleny .ZIP
[82293-ecthe-sd-jpg]
- Po instalaci odpoj bezpecne [SD] kartu od PC a vloz ji do Raspberry.
* V pripade ze je spravne nainstalovany, ti hned zestartu vedle cervené diody na Raspberry blikne zelna.

[PLAY STORE] : Pro spusteni play store, musis upravit soubor gapps.sh na :
* Misto IP 192.168.xx;xx; pouzij tvou IP adresu.

SHOW_HELP=false
ADB_ADDRESS="192.168.xx.xx"
ARCHITECTURE="arm"
PACKAGE_NAME="pico"
INIT_FILE="/etc/init.d/gapps"

- Zbytek prikazovym radkem jen 'po jednom' okopiruj a Prilep :

sudo apt install android-tools-adb
sudo apt install lzip

Mám dojem, že si mi odporučil ten istý súbor ako som ja chcel dať na SD kartu. Tu je môj: and7_1-tablet-23012017.zip\and7_1-tablet-23012017 - Archiv ve formátu ZIP64, dekomprimovaná velikost 7 948 206 285 Bytů. Už som sa chcel na to Raspberry vykašlať, lebo mám android box, tablet a ntb. Kúpil som ho pred pár dňami, lebo na android boxe mi nechce ísť Magio go a niektorí mi odporučili Raspberry, do ktorého keď nainštalujem adroid, to Magio go vraj pôjde. Tak skúšam. Času mám dosť, som na penzii.

Nainštaloval som Android zip aj ETCHER a spustil som ho. Klikol som na + a označil súbor 1-tablet-23012017.zip. Po dvoch minútach som vytiahol SD kartu a vložil do Raspberry. Otvoril sa mi NOODS, ktorý som včera na kartu stiahol aj s Raspbianom. Ponúkol mi rôzne programy na stiahnutie len nie Android. Mám dojem, že mám malú kartu, preto zip súbor sa do nej nerozbalil. Skúsim to ešte raz.

- 2 minuty ?! Me to na docela slusne rychlém PC (pres USB-C a SD kartu Class 10UHC-3) trvalo skoro 10 minut, nez se SD karta vytvorila.
*Podle mne, jsi tu kartu vytrhl jak se obraz jen nachystal, né zapsal, tam NOOBS nema co delat.

- Kdyz jsem psal ten postup, tak jsem ten obraz paralerne vytvarel i na mém PC (nejsem moc na davani rad z Googlu) pro vlastni raspberry a funguje mi to.
* Uz nevim jak to vystvetlit jednoduseji nez na 2X klinuti mysi. Uz jsem to tusil hned na zacatku ze to dal zkratka nepujde ..

- Tak ta [SD] karta neni detektovana. V PC tu kartu vidis ? Jakou ma velikost ?
* Dle mne jsi tu kartu jen vytahl z Raspberry a strcil do PC a spustil ten ETCHER. Ta karta je naformatovana na Raspberry a rozdelena na vice oddilu, neni prekvapujici ze kliknutim na tlacitko se 'nic nestalo', cemuz nasvedcuje i to, ze se ti po spusteni obevil NOOBS.

- Kdyz vis ze se na SD kartu nic nezpsalo, tak co od toho cekas ?