Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vybírat základní desku

Rozhoduji se pro novou základní desku pro procesor Intel Coffee Lake i5-8400. I když je netaktovatelný, z článků vyplývá, že je vhodnější pro něj koupit základní desku Z370, nikoli H370 nebo B360.

Od základní desky očekávám lepší VRM, rozumnou ochranu proti přepětí, ideálně pasivní chladič pro M.2 disk, který budu kupovat NVMe, současně potřebuji DisplayPort pro 4K monitor a hodilo by se USB-C. Když procházím základní desky, ve skutečnosti mnoho kandidátů není. V této starší recenzi http://www.pchrac.cz/vyber-z370-mega-test-a-srovnani-35-zakladnich-desek-pro-intel/ se třeba doporučují MSI Z370 Tomahawk, MSI Z370 SLI PLUS.

Tomahawk a MSI SLI nemá DisplayPort, ale ASUS PRIME Z370-A tento port má, ale zase v recenzi ji nedoporučují.

Když bych měl vycházet z recenzí, tak si žádnou základní desku nevyberu, protože zase nesplňuje potřeby portů.

Čeho by si měl začátečník všímat při výběru základní desky, když nechci jen "tupě" zadat parametry do filtrování na eshopu https://www.czc.cz/zakladni-desky/produkty a chci o výběru trochu přemýšlet?

Od základní desky očekávám lepší VRM

Bych to nehrotil u procesoru s 65W TDP, ale fakt je, ze MSI myva ty H a B desky odflaknutejsi. Jestli ale neplanujes v budoucnu upgrade procesoru na Kacko, tak bych ty H a B nevylucoval predem, spis prober recenze, jak si ktera deska stoji a jestli ma tebou pozadovany DP a podobne.

Poznámka:
Taktit nechceš a ani nemůžeš, tak k čemu posílená napájecí kaskáda?
To pojedeš jen na IGP = DisplayPort?
(jinak deska se vybírá obecně dle využití, cenového limitu, záruky a výrobce, oba MSI i Asus mají ve střed třídě desky slušné a to jak Z 370 tak H 370 a B 360)