Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10: nelze změnit Wifi na ad hoc: netsh wlan set prof.param C..Type=IBSS Error 0x8000D Typ sady

K čertu s s windows, jde to čím dál tím hůř!
Proč mi v WIndows 10 nejde změnit (už tak ztíženě vytvořenitelná Vlastní wifi síť) typ sítě wifi na ad-hoc ?
Zkouším netsh wlan set profileparameter name=moje ConnectionType=IBSS
Failed to modify profile. Errof 0x8000D Typ sady BBS není platný!!

Do háje, proč to v Win 10 nejde! (1803 April)? Ve Windows 8.1 tohle šlo! (když už tam skryli ty šotci možnost vytvořit adhoc síť ručně z UI). V Windows 7 šla adhoc krásně vytvořit z rozhraní Centru sítí-Přidat wifi !!! A dokonce se šlo připojit k adhoc síti rovnou z panelu sítí! Nechápu proč to pořád przní

Takže je to ještě horší, nejde ani hostednetwork . Jde o Intel AC-8260 Dual Band, tedy "nejvyšší výkladní skříň Wifi adaptérů id Intelu."

Jsem naštván, proč to nejde? Umí to 5-10 let starý notebooky s Core 2 Duo dokonce !!! a windows 7-8.

Pátral jsem těmito příkazy :netsh wlan show wirelesscapa

show wirelesscapa:
Soft AP not supported
IBSS not supported
Promiscious not supported
Network monitor mode not suppported
Hlavně že to má Wifi Direct Device, GO, Client P2P, Miracast
WDI version Win 0 1 1 6
WDI Version IHV 0 1 0 21
Fw ver 1D.B2

Výpis netsh wlan show drivers:

Pro driver Microsoftu:
Provider Microsoft
 Data 1.6.2017
Version 19.50.1.5
INF netwtw04.inf

Pro driver Intel
Provider Intel
 Data 19.3.2018
Version 20.50.0.4
inf oem22.inf

Společné hodnoty:

Hosted network Supported No
Authentication ... in infrastruc mode ... {seznam šifrování}
Authentication ... in ad-hoc  mode . <<< tento řádek tu vůbec není !!!
Hlavně že to má Wireless Display supported :Yes
Type : Native wifi driver
Vendor: Intel
Driver: Intel Dual Band Wireless-AC 8260

(netsh wlan start ho : 5sec čekání)!!! NEjsou ve správném stavu, aby mohly uskutečnist požadovanou akci.

5 let a možná i 9 let starý notebook (Win 7,8)co to umí vypisuje

show drivers:
Hosted network Supported Yes
Authentication + ciphers in ad-hoc  mode . : {...}

show wirelesscapa: příkaz neumí, ale obojí funguje !!!

xakru s tím!!! Oni to schválně odstranili

Nevíte tedy, jestli sehnat driver, který to podporuje? (píše se tam o verzi 18.30, která to už nepodporuje)!

Tohle jsou pro mě důležité věci, bez adhoc se nepřipojím k adhoc sítím a bez hostednetwork nemohu vytvářet wifi síť . (Ačkoli ve windows je funkce Mobilní hotspot, která funguje jedním kliknutín a místo adaptéru Adaptér hostované sítě se to děje pře Microsfot Wi-FI Direct Adaptire
– Bohužel to nefunguje, když není dostupné připojení k internetu !!!!!. Mě ale nějaké připojení k internetu nezajímá, já chci vytvořit prostě wifi AP.)

Nevíte jak je na tom linux, jestli na téhle wifi kartě se mi pobojí podarí rozchodit?