Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vega 64 nebo GTX 1080 pro 4k 60hz freesync monitor

Dobrý den, rozhoduji o koupi grafické karty ke 4k 60hz freesync monitoru pro hraní, vybírám mezi gtx 1080 a rx vega 64. Vykonnově jsou +- stejně. GTX 1080 mohu mít o 2000Kč laciněji nez rx vega 64. Doporučili byste spíše gtx 1080 (protože stejny vykon/nižší cena ale nešel by freesync) nebo má smysl připlatit za rx 64 a využít freesync? děkuji

- Osobne bych prefereval GTX@1080, az v pripade ze by monitor podporoval FreeSync 2 (i s podporou HDR v 4K) tak bych popremyslel o Vega.
* Navic od Vegy uz je pripraven lepsi (nastupce : Radeon Vega 20 7nm 32 Go) doladenejsi 2X vykonejsi model.