Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi chip

Dobrý den,
mám ve vedlejší pokoji přes malinkou chodbu (a dvoje dveře) PC se zabudovaným WiFi chipem. Router se nachází v první místnosti. Často je ale internet pomalý (seká se i video na yt) a v poslední době přestává úplně fungovat. Je chyba v chipu nebo spíše v pomalém internetu?
Děkuji

Na takto položenou otázku se fakt nedá (normálně) odpovědět.

Co to je "wifi chip"? Má nějaké označení? Je k tomu asi připojená nějaká antén(k)a, ne?
Router má taky předpokládám nějakého výrobce a modelové označení?
Vzdálenost od routeru k PC je jaká? Přes kolik zdí? Jak silných? Z jakého materiálu?
Rychlost internetu od providera je jaká? Rychlost na PC je jaká?

signál nepřijímáš wifi chipem, ale anténou. kde je umístěná - stíní jí něco v cestě?
jestli jde o interní wifi pci kartu, které kolem antény visí zadní kabeláž, případně signál stíní nevhodně natočený kovový case pc, jde o to nejhorší řešení.

a klasika: možná bydlíš v paneláku, kolem tebe 9 sousedů, každý s vlastní wifi a celé pásmo je několikanásobně zarušené.
už ses díval, jestli máš wifi na relativně volném kanálu?
http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

máš doma několik mobilů s wifi? možná si konflikty s příjmem vlastní wifi způsobuješ sám.

stolní pc: uvažoval jsi o natažení lan kabelu v plastové liště?