Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru_který po tento MB?

Plánuji upgrade procesoru bez celkové výměny pc. Který je dnes možné použít do desky Gigabyte GA-B75M-D3H, místo stávajícího i3-3250 3,5Ghz? Prosím neodkazovat na info intelu nebo gigabyte, jde mi o praktické zkušenosti vzhledem k přijatelné ceně a maximálnímu výkonu. T.j. efektivita, zda to má pro mne význam.
díky moc za rady
Petr

Vybereš si ze CPU support listu tvojí základní desky takovej procesor, kterej je výkonnější než stávající a kterej seženeš, protože je to docela stará deska a procesory do ní v obchodech už moc nejsou. A až někde najdeš nabídku vhodnýho procesoru, tak zvážíš, zda je to pro tebe přijatelná cena za upgrade, protože pro někoho 2 litry budou příšerný prachy, pro jinýho pakatel.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-B75M-D3H-rev-10#support-cpu

Nejlepší by byl asi Core i7-3770K, pokud ho seženeš.