Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bash skript - jak uložit proměnnou do paměti?

Zdravím.
Když mam skript, který se spouští třeba co 5 minut a já bych si potřeboval někam uložit nějakou proměnu pro načtení při dalším spouštění skriptu.
Dá se uložit třeba do pamětí?
Nejedna se mí o nějaké řetězce ale stačí 0 - 1.
Jelikož se jedna o raspi a SD kartu, nechci ukládat do nějakého souboru.

Změna předmětu, původně: Bash skript (host)

Máš v podstatě 2 možnosti, protože ani globální "vyexportovaná" proměnná není "globální" z pohledu dalšího shellu.

1. Skript spustit jen jednou a namísto cyklického spouštění jej "démonizovat", tj. nechat běžet v nekonečné smyčce. Pak máš možnost s touto proměnnou běžně pracovat.

2. Použít named pipe. Ta má kapacitu bufferu dostatečnou na uložení typicky 16kB, takže jeden bit či bajt by neměl být problém. Z povahy věci je třeba zajistit, aby každý zápis byl následován čtením. Jak na named pipes: https://www.linuxjournal.com/article/2156

edit: třetí možnost je použít soubor v adresáři pod tmpfs filesystémem (což je to co zmiňuje kilo.viktor, tedy "ramdisk," pokud jej Raspbian v defaultu někde má. edit2: má: /run )