Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Registrace doménového jména - je nutné zadávat číslo občanky?

Dobrý den, mám na sebe registrovanou CZ doménu a přišel mě email z nic.cz že mám doplnit údaje. Konkrétně:

V kontaktu chybi identifikační udaj (datum narozeni, cislo platneho prukazu
totoznosti). Overte take, zda je aktualni kontaktni adresa.

Podle pravidel registrace domenovych jmen v ccTLD .cz lze zrusit registraci
domenoveho jmena, u ktereho je uveden drzitel s nepravdivymi, nepresnymi,
neuplnymi ci zavadejicimi udaji.

To jim opravdu musím dát číslo občanky? Registrátoru domén (což je WEDOS)?

Změna předmětu, původně: Registrace doménového jména (host)

Hmmmm.... poslali e-mail..... tak im odpovedz, resp. sa ich spýtaj, ako majú zabezpečené tvoje osobné údaje podľa Smernice EÚ o GDPR.
Číslo OP spadá pod osobné údaje. Dátum narodenia spadá pod osobné údaje. Kontaktná adresa (spolu s menom) je tiež osobný údaj.
Ak toto nemajú zabezpečené - nemajú žiadne právo požadovať číslo OP.