Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno gpupdate do dávky

Lze nějak zapsat do dávkového souboru gpupdate /force /boot tak, aby se tento příkaz provedl a "neroloval" pořád dokola?

Zkoušel jsem to různými způsoby a nedaří se.

loading...

Vím, že to není příkaz ke každodennímu spouštění. Důvod použití je ale jednoduchý.

Na mém PC se v GPO hrabu a testuji to na konkrétním uživateli nebo HW, podle potřeby. Vedle stojí další PC na kterém to zkouším, co že to zase kde udělá nebo neudělá, na co jsem zase zapoměl.

No a protože ten testovací HW i uživatel jsou součásti authenticated users, pro které platí i funkční pravidlo mazání obsahu Run ... /Spustit ..., tak na tom testovacím PC pořád dokola píšu jak idiot gpupdate /force /boot.

No a když to během dne píšu po 30, tak si tak říkám, že dávka by se hodila. Už víš proč? ;-)

Jinak

start gpupdate /force /boot

v dávce má docela vtipný výsledek. Nedoporučuji testovat. :-)

jinak taky můžeš cílit gpupdate klidně z jiného stroje, třeba své "admošské" mašiny, pomocí programu psexec (co se pamatuju, je součástí pstools od sysinternals)

psexec -i -s \\PC-oběť gpupdate /force /boot